Inwestycje Pasażer Wydarzenia

Rusza przebudowa dworców w Płochocinie i Jaktorowie

Kolejne mazowieckie dworce przejdą modernizację w ramach Programu Inwestycji Dworcowych. Tym razem PKP S.A. zmienią obiekty w Płochocinie i Jaktorowie. Budynki będą komfortowe, z nowocześnie urządzoną strefą obsługi podróżnych. Zyskają również nowe otoczenie.

Rusza przebudowa dworców w Płochocinie i Jaktorowie (Płochocin / PKP S.A.)
Rusza przebudowa dworców w Płochocinie i Jaktorowie (Płochocin / PKP S.A.)

Oba dworce przejdą olbrzymią metamorfozę. Wszystko to w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023 z dofinansowaniem ze środków unijnych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Dworzec w Płochocinie

W ramach inwestycji wykonawca przebuduje zabytkowy dworzec w Płochocinie. Budynek, leżący przy trasie kolejowej Warszawa – Kutno, został wybudowany w 1953 roku i jest objęty ochroną konserwatorską. Renowacji i odtworzeniu poddane zostaną detale architektoniczne elewacji. Zgodnie z zaleceniami konserwatorskimi inwestor naprawi i pomaluje tynki, wymieni całkowicie stolarkę okienną i drzwiową, a także wyremontuje posadzki z lastryko w strefach wejściowych. Wymieni także pokrycie dachu – aktualne zastąpi dachówka ceramiczna karpiówka w koronkę w kolorze naturalnej czerwieni.