Pasażer Wydarzenia

“Słoneczny” połączy Warszawę z Ustką i Trójmiastem

W trasę rusza „Słoneczny” – pociąg Kolei Mazowieckich, który łączy Warszawę z Ustką. Podróżni skorzystać będą mogli także ze „Słonecznego – BIS”, który dowiezie plażowiczów do Gdyni. Szczegóły letnich połączeń omówił marszałek Adam Struzik oraz Dariusz Grajda, Członek Zarządu Kolei Mazowieckich.

"Słoneczny" rusza w trasę". Jak zaplanowano wakacyjne połączenia Warszawy z Ustką i Trójmiastem?
Słoneczny” rusza w trasę”. Jak zaplanowano wakacyjne połączenia Warszawy z Ustką i Trójmiastem?

Słoneczny” kursować będzie po trasie WarszawaUstkaWarszawa przez siedem dni w tygodniu. Podobnie jak w roku ubiegłym dołączy do niego „Słoneczny – BIS” relacji WarszawaGdynia. Ten przewiezie mieszkańców stolicy nad morze w weekendy i święta.

Oba pociągi będą obsługiwane przez wagony piętrowe KM firmy Bombardier. Sprzedaż biletów rozpocznie się 18 czerwca.

Marszałek Adam Struzik podkreśla, że wakacyjne połączenia Kolei Mazowieckich cieszą się popularnością wśród pasażerów z wielu powodów.

 – Jest wygodnie, szybko i przystępnie cenowo, czyli dokładnie tak, jak powinna wyglądać podróż na urlop. Takie podejście sprawdza się od wielu lat. Niesłabnące zainteresowanie pasażerów tymi połączeniami jest tego najlepszym dowodem.

 

Potwierdzają to także liczby.

– W ubiegłym roku z naszych wakacyjnych połączeń skorzystało ponad 101 tys. podróżnych. To dobry wynik, pokazujący, że mimo dwuletniej przerwy spowodowanej pandemią, mieszkańcy województwa mazowieckiego wciąż chcą korzystać z naszych pociągów nad morze. Wierzę, że tegoroczna edycja stanie się równie udana, a kto wie – może pobijemy rekord sprzed czterech lat, gdy „Słonecznym” pojechało ponad 127 tys. osób  – mówi Dariusz Grajda, Członek Zarządu Spółki „Koleje Mazowieckie – KM”.

 

Kursowanie „Słonecznego” i „Słonecznego – BIS”

Z uwagi na prace prowadzone przez zarządcę infrastruktury, czyli PKP PLK S.A., rozkład jazdy wakacyjnych połączeń KM ulegnie modyfikacjom. Między innymi zmieniać się będą godziny odjazdu ze stacji, na których zatrzymują się pociągi. Dodatkowo, „Słoneczny” i „Słoneczny – BIS” rozpoczną i zakończą bieg na stacjach: Warszawa Centralna lub Warszawa Zachodnia.

24 czerwca, 25 czerwca oraz 3 wrześniaSłoneczny” wyruszy z Warszawy Centralnej. Natomiast w pozostałe dni pierwszym przystankiem będzie stacja Warszawa Zachodnia. Do Ustki pociąg dojedzie w ok. 6 godzin. Warto zaznaczyć, że od 26 czerwca do 18 sierpnia zakończy on trasę na stacji Warszawa Zachodnia, a w pozostałe dni – na Warszawie Centralnej.

Słoneczny – BIS” w weekendy i dni świąteczne, pomiędzy 1 lipca a 15 sierpnia, wyruszy z Warszawy Zachodniej, a w pozostałe soboty, niedziele i święta ze stacji Warszawa Centralna. Podróżni do Trójmiasta dostaną się w ok. 4 godziny. W przypadku powrotu, pociąg przez cały czas kursowania, zakończy bieg na stacji Warszawa Centralna.

Podobnie jak w zeszłym roku, za bilet normalny w jedną stronę z Warszawy do Ustki zapłacimy 75 zł, a do Trójmiasta 60 zł. Mamy też dobre informacje – oferta na trasę SłupskUstka zostanie przedłużona o odcinek SłupskGdynia. Minimalna cena biletu wg oferty dla relacji UstkaSłupsk według taryfy normalnej wyniesie 7 zł, a maksymalna dla całej relacji GdyniaUstka – 27 zł.

Dodaj komentarz