Pasażer Wydarzenia

Spore zmiany czekają stację Słupsk

Pod koniec roku pasażerowie korzystający z usług kolei na stacji w Słupsku będą mogli poczuć się jak na prawdziwym węźle transportowym. Rozbudowa tunelu umożliwi łatwiejsze łączenie podróży pociągiem i autobusem, a także sprawniejszą komunikację w obszarze stacji. PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały, wartą blisko 9 mln zł, umowę na powiększenie przejścia podziemnego. To dopiero pierwszy etap modernizacji stacji.

Pociąg przy peronie stacji Słupsk (fot. Przemysław Zieliński / PKP PLK)
Pociąg przy peronie stacji Słupsk (fot. Przemysław Zieliński / PKP PLK)

Dłuższe o blisko 28 metrów przejście przewidziano od wejścia na peron nr 2 do budowanego węzła transportowego z dworcem autobusowym. Prace wykona firma Mosty Gdynia s.c. Oszacowane na kwotę 8,8 mln zł netto roboty mają zakończyć się w IV kwartale br.

Przedłużenie przejścia podziemnego to pierwszy etap modernizacji stacji Słupsk. W styczniu br. Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na modernizację stacji.

Jak zmieni się stacja Słupsk?

Wykonawca przebuduje trzy perony. Będą wyższe, co ułatwi podróżnym wsiadanie do pociągów. Wygodny dostęp do kolei zapewnią także windy z przebudowanego przejścia. Na peronach zostaną zachowane i odrestaurowane zabytkowe wiaty oraz kioski. Podkreśli to historyczny charakter stacji. Nowoczesny system informacji pasażerskiej ułatwi orientację na stacji, zaś wyświetlacze poinformują o przyjazdach i odjazdach pociągów.