Inwestycje Tramwaje

TRAKCJA przebuduje łódzkie torowisko

Firma TRAKCJA S.A. przebuduje układ drogowo-torowy w ciągu ul. Ogrodowej i Północnej w Łodzi. Inwestycja stanowić ma część tzw. Bulwarów Północnych.

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe

Umowę na realizację prac firma TRAKCJA S.A. zawarła z Zarządem Inwestycji Miejskich w Łodzi 5 stycznia. Sygnowania dokumentu dokonano w trakcie konferencji prasowej. Udział w niej wzięli: Adam Pustelnik – Wiceprezydent Łodzi, Arkadiusz Arciszewski – Wiceprezes Zarządu Trakcji S.A oraz Agnieszka Kowalewska-Wójcik – Dyrektor ZIM w Łodzi.

– Rozpoczynamy jeden z ważniejszych łódzkich projektów, czyli przebudowę ulicy Ogrodowej (od ul. Zachodniej do ul. Nowomiejskiej wraz ze skrzyżowaniem) oraz ulicy Północnej (od ul. Nowomiejskiej do ul. Franciszkańskiej). Dziś podpisujemy umowę na realizację inwestycji z Grupą Trakcja. To doświadczona firma z wykwalifikowaną kadrą, co gwarantuje, że projekt zostanie zrealizowany sprawnie i terminowo – skomentowała Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

 

W trakcie konferencji prasowej głos zabrał przedstawiciel firmy TRAKCJA S.A.

– Uważnie obserwujemy inicjatywy inwestycyjne Miasta, duże wrażenie robi mnogość projektów rewitalizacyjnych i rozwojowych. Chcemy być dla Łodzi dobrym, sprawdzonym partnerem w zakresie ambitnych zadań multi-kompetencyjnych, zawierających roboty branżowe, tramwajowe oraz trakcyjne – skomentował podpisanie dzisiejszej umowy Arkadiusz Arciszewski.

Co się zmieni?

Inwestycja realizowana jest w ramach programu rewitalizacji centrum Łodzi. Prace obejmą 650-metrowy odcinek torowiska. Na skrzyżowaniu ul. Nowomiejskiej z ul. Północną ma powstać nowy skręt tramwajowy, który umożliwi ruch tramwajowy między pl. Wolności, a krańcówką przy ul. Północnej.

Jak informuje Zarząd inwestycji Miejskich, po przebudowie wspomniane ulice zmienią się w Bulwary Północne. Wówczas teren zyska nową przestrzeń – pojawią się kawiarnie i kioski gastronomiczne.

Ponadto, projekt zawiera w sobie wymianę nawierzchni jezdni oraz torowiska. Co więcej, wykonawca prac ułoży chodniki dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i niewidomych.

Po północnej stronie ul. Ogrodowej i Północnej powstanie droga dla rowerów.

– Prace na remontowanym odcinku obejmą wymianę sieci podziemnych i oświetlenia – informuje łódzki magistrat. – Zostanie zamontowana nowa instalacja do podlewania zieleni, która ma być posadzona na Bulwarach. Wzdłuż południowej pierzei ulic rosnąć będą klony, kasztanowce i dęby, a także roślinność niska: róże i hortensje. Nowa mała architektura, a więc lampy, ławki i kosze na śmieci, będzie utrzymana w stylu secesji.

 

Realizacja prac rozpocząć się ma w lutym 2022 r. Umowa opiewa na kwotę 45 mln zł brutto.

Dodaj komentarz