Tramwaje Wydarzenia

Tramwaje CAF Urbos 3 wyłączone z ruchu na angielskiej linii

Angielski przewoźnik West Midlands Metro zawiesił połączenia pomiędzy Birmingham i Wolverhampton obsługiwane przez tramwaje CAF Urbos 3. Przedsiębiorstwo wyłączyło pojazdy z ruchu z powodu wykrycia pęknięć na pudłach wagonów.

Fot. CAF
Fot. CAF

W obręb hrabstwa metropolitalnego West Midlands, gdzie realizowane są przewozy, wchodzą m.in. dystrykty Birmingham, Coventry i Wolverhampton.

West Midlands Metro poinformował, że:

–  Podczas inspekcji w niektórych naszych starszych tramwajach wykryto nowe pęknięcia poszycia, które wymagają przeprowadzenia dodatkowych kontroli przez producenta. Jako środek zapobiegawczy, zawiesiliśmy usługi tramwajowe do odwołania. Współpracujemy z producentem, aby przywrócić usługi tak szybko, jak to możliwe. Jest to środek tymczasowy i zapobiegawczy, który podjęliśmy, aby zapewnić, że usługi będą nadal świadczone bezpiecznie i wydajnie w przyszłości. Producent rozpoczął już kontrole tramwajów, a zespół inżynierów WMM ściśle z nim współpracuje, aby wznowić usługi tak szybko, jak to możliwe.

 

To nie pierwsze problemy przewoźnika z modelami tej serii. W czerwcu 2021 przewoźnik wyłączył z ruchu wszystkie 21 pojazdów. Powodem było wykrycie pęknięć wokół mocowań osi wózka. Zespół inżynierów CAF zbadał powstałe usterki i przeprowadził tymczasowe naprawy. W trakcie kontroli inżynierowie odkryli więcej pęknięć w tych samych obszarach. Spółka przekazała tramwaje do bardziej rozległych napraw 11 listopada.

Wzmożone kontrole w pociągach. “Wykryto 29 nieprawidłowości”

Dopiero 15 grudnia udało się przywrócić część przejazdów, a pełny rozkład jazdy przywrócono dopiero 12 lutego. W ubiegłym roku CAF wydał oświadczenie, w którym potwierdził występowanie pęknięć w „zawieszonej” środkowej części pojazdów. Producent przyjął na siebie odpowiedzialność i zamierzał rozpocząć program naprawczy. Uszkodzenia spawów pojawiły się na złączu, w którym spotykają się dwa panele. Jednak prace naprawcze jeszcze się nie rozpoczęły po dyskusjach na temat tego, czy zostaną podjęte w West Midlands, czy w zakładzie części zamiennych CAF w pobliżu Stockport.

Dodaj komentarz