Personalia Wydarzenia

Ukraiński rząd zmienił skład zarządu Ukrzaliznytsia

Gabinet Ministrów Ukrainy zmienił skład Zarządu JSC Ukrzaliznytsia. Do ścisłego kierownictwa firmy dołączyli specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w branży. Ponadto, uchwałą Rady Ministrów zwiększono liczebność zarządu z siedmiu do ośmiu osób.

Fot. Ukrzaliznytsia
Fot. Ukrzaliznytsia

Do zarządu spółki Ukrzaliznytsia powołani zostali Wołodymyr Krot, Roman Czernicki i Wiaczesław Eremin. Wieloletnie doświadczenie specjalistów z branży kolejowej pozwoli zwiększyć efektywność firmy w czasie wojny i podejmować strategiczne decyzje na rzecz rozwoju i odbudowy kraju.

Decyzją Gabinetu ze stanowisk odwołano członków zarządu: Hryhorija Bojkę i Pawła Zubera. Będą nadal pracować w firmie na innych stanowiskach.

Uchwałą Rady Ministrów z dnia 13 maja 2022 r. Gabinet zwiększył liczebność zarządu z siedmiu do ośmiu osób.

Liczba członków zarządu spółki odpowiada teraz liczbie przewidzianej w statucie JSC Ukrzaliznytsia. Dodatkowo po tych zmianach każdy pion firmy ma swojego lidera, w tym frachtowego. Ta decyzja jest kluczowa, ponieważ w tej chwili firma musi zmienić logistykę frachtów.

Przypomnijmy, że oprócz nowo powołanych członków, w skład Zarządu JSC Ukrzaliznytsia wchodzą Prezes Ołeksandr Kamyszyn, a także członkowie Ołeksandr Percowski, Orest Logunow, Jewhen Szramko i Jewhen Laszczenko.

Dodaj komentarz