global Konflikt w Ukrainie Wydarzenia

Ukrzaliznytsia apeluje o zerwanie współpracy kolejowej z Rosją

Ukrzaliznytsia zaapelowała do krajów Europy i Azji o zerwanie współpracy gospodarczo-handlowej z Rosją. Władze spółki przesłały list w tej sprawie do kolejowych organów administracyjnych, które do tej pory współpracowały z Federacją Rosyjską.

Fot. Ukrzaliznytsia
Fot. Ukrzaliznytsia

Państwa Unii Europejskiej sukcesywnie zamykały przestrzeń powietrzną dla rosyjskich samolotów. Teraz przyszła czas na kolej.

– Wzywamy administracje kolejowe wszystkich krajów graniczących z Rosją do zaniechania przewozów towarowych i pasażerskich z tym krajem – apeluje Ukrzaliznytsia. – Wzywamy również do zakończenia wszelkich interakcji i wykluczenia Kolei Rosyjskich ze wszystkich organizacji międzynarodowych.

 

W odezwie Koleje Ukraińskie piętnują rosyjskich kolejarzy, którzy wykonują zbrodnicze rozkazy.

– Konduktorze, dyspozytorze, maszynisto – wszyscy Wy, którzy wykonujecie zbrodnicze rozkazy i przewozicie czołgi, sprzęt wojskowy i okupantów na tereny Ukrainy – już nigdy nie będziecie posługiwali się honorowym tytułem „kolejarza”. Jesteście zabójcami. Swoimi działaniami odbieracie życie ludności cywilnej, dokonujecie ludobójstwa na narodzie ukraińskim – pisze Ukrzaliznytsia.

 

Jak dodają przedstawiciele przewoźnika, pracują już piąty dzień, by uratować spod ostrzału mieszkańców Ukrainy.

– Nawet w najgorszym śnie o tym nie myśleliśmy – dodają. – Pracujemy przy dźwiękach eksplozji, wśród pocisków i strzałów. Ryzykujemy życiem, by uratować życie innym. Pracujemy piąty dzień i będziemy pracować do zwycięstwa! Ukraińscy kolejarze mają żelazne nerwy i nie tylko!

Dodaj komentarz