Konflikt w Ukrainie Przewozy towarowe Wydarzenia

Ukrzaliznytsia chce zapobiec kryzysowi żywnościowemu

Ukrzaliznytsia jest gotowa zorganizować transport produktów rolnych koleją. Tym samym chce zapobiec światowemu kryzysowi żywnościowemu. Jak zaznacza, zamknięcie portów morskich Ukrainy wstrzymało eksport towarów na Zachód.

Fot. Ukrzaliznytsia
Fot. Ukrzaliznytsia

– Nielegalna agresja militarna Rosji doprowadziła do zamknięcia portów morskich – pisze Ukrzaliznytsia. – To z nich Ukraina eksportowała produkty rolne do konsumentów na całym świecie.

 

Udział ukraińskiego zboża w światowym rynku wynosi 11 proc. Udział oleju słonecznikowego to 55 proc. Jeżeli chodzi o bochenki chleba – co dziesiąty wypiekany jest z ukraińskiego ziarna.

Wojna z Ukrainą grozi światu niedoborami żywności – apeluje Ukrzaliznytsia. – Aby zapobiec światowemu kryzysowi żywnościowemu i uratować ukraiński eksport, ukraińskie koleje JSC są gotowe do pilnego zorganizowania dostaw produktów rolnych koleją.

 

Jak informuje przewoźnik, opracowuje on logistykę dostaw zboża do granicy z Rumunią, Węgrami, a także Słowacją i Polską. Z tych krajów zboże będzie dostarczane do portów i hubów logistycznych w całej Europie.

Dodaj komentarz