Przetargi Tabor

Ukrzaliznytsia zamawia 44 wagony osobowe

Ukrzaliznytsia podpisała kontrakt na dostawę 44 wagonów osobowych. Umowę zrealizują Krukowe Zakłady Budowy Wagonów za kwotę 1 951 008 600 hrywien. Produkcja i dostawa nowych wagonów nastąpić ma w ciągu najbliższych dwóch lat. Inwestycja sfinansowana zostanie z budżetu państwa.

Wagony osobowe powstaną na Ukrainie (fot. UZ)
Wagony osobowe powstaną na Ukrainie (fot. UZ)

– W 2021 roku rozpoczęliśmy duży program odnowy floty pasażerskiej – mówi Oleksandr Kubrakow, Minister Rozwoju Społeczności, Terytoriów i Infrastruktury Ukrainy. – Wówczas kupiliśmy 100 nowych wagonów produkcji krajowej. Pomimo wojny kontrakt został w pełni zrealizowany, a Ukrzaliznytsia otrzymała niezbędne pojazdy do ewakuacji ludności. Chcemy kontynuować program, by zapewnić mieszkańcom niezbędny transport i przygotować się na zwiększenie wolumenu przewozów.

 

W ramach kontraktu, na Ukrainie powstanie 20 wagonów przedziałowych, 12 wagonów SV, 9 wagonów rezerwowych oraz 3 wagony przeznaczone do przewozu osób niepełnosprawnych.

Modernizacja wagonów osobowych, nawet w trakcie wojny, jest pilną potrzebą, która zapewni transport ludności – podkreśla Jewhen Lyashchenko, Prezes Zarządu JSC „Ukrzaliznytsia” – W inwestycjach tych wspiera nad rząd oraz Ministerstwo Odbudowy. W ciągu najbliższych dwóch lat uzupełnimy naszą flotę o nowe pojazdy. Wszystkie wagony wyprodukowane zostaną z dbałością o komfort pasażera i dostępność. Zakup ten pozwoli zastąpić część pojazdów, zniszczonych w trakcie wojny. W niedalekiej przyszłości skupimy się także na modernizacji taboru starszego typu.

 

Producent wyposaży nowe wagony w: klimatyzatory, przewijaki, gniazdka i porty USB do szybkiego ładowania urządzeń mobilnych. Ponadto, będą ekspresy do kawy oraz nowoczesne systemy sterowania oświetleniem.

Wagony do przewozu osób niepełnosprawnych zyska podnoszone platformy umożliwiające wygodne wsiadanie osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Dodatkowo dla zwiększenia bezpieczeństwa pasażerów drzwi przedziałów pasażerskich w wagonach przedziałowych i SV producent wyposaży w instalację alarmową i przycisk zamykania drzwi. Zapewni również system monitoringu wizyjnego.

Dodaj komentarz