Pasażer Wydarzenia

Vodafone podpisał umowę z Deutsche Bahn

Deutsche Bahn i Vodafone podpisali umowę w ramach, której na najbardziej ruchliwych trasach szerokopasmowa sieć komórkowa LTE do 2025 roku będzie działać bezproblemowo.

"<yoastmark

Ostateczny termin zakończenia inwestycji to lato 2025 roku. Do tego czasu Vodafone musi zapewnić, że 7800 kilometrów głównych tras ICE i IC będzie miało przepustowość sieci LTE na poziomie co najmniej 225 megabitów na sekundę. Ponadto 13 800 kilometrów tras z dużą liczbą pasażerów musi mieć przepustowość sieci LTE na poziomie co najmniej 125 megabitów na sekundę.

Vodafone, aby wypełnić kontrakt zbuduje 160 dodatkowych stacji telefonii komórkowej i przeprowadzi około 1000 prac modernizacyjnych. Będzie również kontynuować rozwój komunikacji mobilnej wzdłuż tras drugorzędnych, aby do 2024 r. osiągnąć niemal powszechny zasięg komunikacji mobilnej na tych liniach.

Vodafone stanie się również pierwszą firmą telekomunikacyjną, która do 2025 r. aktywuje swoją sieć 5G+ na niemieckich trasach ICE. Co istotne 5G+ dotrze do pasażerów kolei za pośrednictwem częstotliwości 1800 megaherców bez konieczności modernizacji jakichkolwiek pociągów DB. Natomiast DB w ramach umowy udostępni firmie Vodafone więcej powierzchni i infrastruktury światłowodowej. Zaoferuje również usługi związane z procesami planowania, zatwierdzania i budowy.

Hannes Ametsreiter, dyrektor generalny Vodafone Germany:

– Dziewięciu na dziesięciu pasażerów kolei korzysta z mobilnego Internetu lub dzwoni na smartfonie, gdy są w ruchu – i nadal zbyt często denerwują ich irytujące martwe punkty. Wraz z Deutsche Bahn w końcu znajdujemy środek zaradczy i eliminujemy jedną z największych uciążliwości dla wielu milionów osób dojeżdżających do pracy i podróżnych.

 

Dzięki największej przepustowości, błyskawicznemu czasowi reakcji i jasnym celom budujemy bezproblemową sieć telefonii komórkowej dla wszystkich pasażerów kolei. Tworzymy również najnowocześniejszą sieć 5G w Europie dla najszybszych pociągów w Niemczech.

Dodaj komentarz