Pasażer Wydarzenia

W czerwcu ŁKA ruszy do Spały. Przewoźnik zaprezentował wakacyjne zmiany

Łódzka Kolej Aglomeracyjna przedstawiła zmiany, jakie wprowadziła w związku z korektą rozkładu jazdy pociągów. Wakacyjny rozkład obowiązywać będzie od 12 czerwca do 3 września. Czego możemy się spodziewać?

Stacja Pabianice (fot. PKP PLK)
Stacja Pabianice (fot. PKP PLK)

25 czerwca br. odbędzie się inauguracja połączeń ŁKA do Spały. Przejazd w tym dniu będzie nieodpłatny dla podróżujących w relacji do/ze Spały albo „tam i z powrotem”.

Od 2 lipca br. łódzka kolej zacznie regularne weekendowe kursy do Spały. Przewoźnik zrealizuje je dzięki zakupowi nowego taboru o napędzie elektryczno–spalinowym. Dwie pary pociągów wyjadą na trasę Łódź FabrycznaTomaszów Mazowiecki – Spała i kursować będą do grudnia br. włącznie.

Jakie zmiany wprowadzi ŁKA w związku z korektą rocznego rozkładu jazdy pociągów?

Stacja Łódź Kaliska i linie przyległe

Do odwołania, na stacji Łódź Kaliska dla przewoźników dostępne będą tylko 2 z 5 krawędzi peronowych. Wprowadzony zostanie także ruch jednotorowy z tej stacji do stacji Łódź Żabieniec. Spowoduje to skierowanie części pociągów z Sieradza, Kutna i Łowicza przez stacje Łódź Pabianicka i Łódź Retkinia, z pominięciem stacji Łódź Kaliska. Natomiast pociągi od Zgierza do Łodzi Widzewa kierowane będą – zamiast przez stację Łódź Kaliska – przez Łódź Marysin.