Pasażer Wydarzenia

W czerwcu ŁKA ruszy do Spały. Przewoźnik zaprezentował wakacyjne zmiany

W związku z trwającą przebudową stacji Łódź Kaliska, 13 z 36 pociągów kursujących do Pabianic i Sieradza pojedzie w całym okresie, tj. od 12 czerwca do 3 września, z pominięciem tej stacji.

Linia łowicka

Z powodu przebudowy mostu pomiędzy Strykowem a Łowiczem oraz budowy kładek nad torami na tych stacjach, w okresie od 11 lipca do 3 września br. za wszystkie pociągi na odcinku ZgierzŁowicz Główny pojadą autobusy. Przystanki przewoźnik umiejscowi w pobliżu stacji kolejowych.

Linia kutnowska

Kontynuacja przebudowy stacji Kutno spowoduje uruchomienie autobusów za 6 pociągów ŁKA  na odcinku Łęczyca – Kutno. Ze względu na niską prędkość handlową na tym odcinku autobusy pokonają trasę w czasie o kilka minut dłuższym niż pociągi.

Linia Łódź – Koluszki

Z powodu budowy nowego przejścia kolejowo–drogowego PLK ograniczy przepustowość na stacji Gałkówek, gdzie wyłączy z ruchu dwa tory. Od 11 lipca br.  dodatkowo wprowadzi ruch pociągów po jednym torze na odcinku Gałkówek – Łódź Widzew. Spowoduje to konieczność skrócenia trasy przejazdu części pociągów do i ze stacji Koluszki. 9 pociągów ma pojechać po linii 25 ze zmianą kierunku jazdy na stacji Łódź Olechów Wschód. Ze względu na niską prędkość handlową na tej linii oraz zmianę kierunku jazdy, czas przejazdu z Koluszek do Łodzi będzie dłuższy o około 20 minut i potrwa od 48 do 53 minut.

Linia  Łódź – Tomaszów Mazowiecki – Drzewica – Radom

Na tej linii zaplanowano cały szereg prac modernizacyjnych.