Pasażer Wydarzenia

W czerwcu ŁKA ruszy do Spały. Przewoźnik zaprezentował wakacyjne zmiany

W Tomaszowie Mazowieckim w dniach 23-27 czerwca br. PKP PLK przeprowadzi remont przejazdu kolejowego na ul. Spalskiej.

Na linii Tomaszów MazowieckiOpoczno od 28 czerwca do 7 lipca br. PLK przeprowadzi prace utrzymaniowe. Naprawy torów zrealizuje etapami. Nastąpi wymiana nawierzchni na przejeździe kolejowo-drogowym w pasie drogi Bratków – Tomaszówek. Następnie od 13 do 14 lipca br. remontowany będzie przejazd kolejowy w ciągu drogi Bratków – Kamień, a od połowy lipca planowane jest rozpoczęcie budowy nowego przystanku Tomaszówek. Wymieniona zostanie sieć trakcyjna na stacji Radzice, wyremontowane rozjazdy w Drzewicy, a także przepusty pomiędzy Drzewicą a Przysuchą. W lipcu i sierpniu wykonywana będzie modernizacja sieci trakcyjnej na stacji Skrzynki. Kontynuowane będą także prace związane z przebudową mostu w Tomaszowie Mazowieckim. Prowadzony etapami remont tej dużej konstrukcji nośnej spowoduje konieczność wprowadzenia ruchu jednotorowego pomiędzy Skrzynkami a Tomaszowem Mazowieckim.

Z powodu opisanych utrudnień w dniach 23 – 27 czerwca br. za wszystkie pociągi pomiędzy Tomaszowem a Drzewicą kursować będą autobusy.. W dniach 25 i 26 czerwca br.  autobusy pojadą również za pociągi ŁKA kursujące do i z Radomia. Przewoźnik, skracając czas przejazdu między Tomaszowem Mazowieckim a Radomiem, zrealizuje kurs, jako przyspieszony.

W dniach 8 – 31 sierpnia br. zaplanowano zamknięcie łącznic 537 i 539 pomiędzy stacjami Żakowice Południowe i Koluszki oraz Słotwiny z powodu wymiany sieci trakcyjnej. W tych dniach część pociągów w/z kierunku Tomaszowa Mazowieckiego pojedzie bez postojów na stacji Słotwiny.

Warszawski Węzeł Kolejowy

W wyniku trwającej przebudowy stacji Warszawa Zachodnia oraz całkowitej przebudowy linii kolejowej na odcinku Warszawa WłochyWarszawa Zachodnia, a także z powodu rozpoczęcia przebudowy odcinka Warszawa ZachodniaWarszawa Centralna 14 z 18 pociągów ŁKA SPRINTER łączących Łódź i Warszawę będzie kursowało do i ze stacji Warszawa Główna przez stację Warszawa Zachodnia. Aby ułatwić pasażerom przejazd do stacji Warszawa Centralna i Warszawa Wschodnia będzie obowiązywało honorowanie biletów ŁKA na odcinku Warszawa ZachodniaWarszawa Wschodnia w pociągach spółki PKP Intercity. Wyjątek stanowią pociągi EIC PREMIUM, które obsługują składy zespolone PENDOLINO.

W dniach 27-28 sierpnia oraz 3 września br. ze względu na testowanie nowych systemów sterowania ruchem kolejowym, pomiędzy stacjami Warszawa Włochy i Warszawa Zachodnia zostanie wprowadzone telefoniczne zapowiadanie pociągów. Ograniczona do kilku pociągów na godzinę przepustowość tego odcinka spowoduje kierowanie w tych dniach wszystkich pociągów ŁKA SPRINTER do i ze stacji Warszawa Gdańska z pominięciem stacji Warszawa Zachodnia, Centralna i Wschodnia. Ze stacji Warszawa Gdańska do centrum Warszawy można w ciągu ok. 10 min. dojechać metrem (linia M1).

Przypominamy o obowiązującej ofercie „ŁKA Łączy z Warszawą”, dzięki której za 29,40 zł można korzystać z przejazdu pociągami ŁKA Sprinter. Następnie zaś można kontynuować podróż pojazdami komunikacji miejskiej w Warszawie przez 75 min.

Dodaj komentarz