Inwestycje Raport z Polski Tabor Wydarzenia

W Żmigrodzie trwają jazdy testowe pociągu Impuls 2 dla warszawskiej SKM [ZDJĘCIA]

Na torze Instytutu Kolejnictwa w Żmigrodzie rozpoczął jazdy testowe pierwszy 5-członowy Impuls 2, wyprodukowany przez NEWAG dla warszawskiej Szybkiej Kolei Miejskiej. Pierwsze składy dotrą do stolicy wiosną 2022 r.

Fot. NEWAG S.A.

Testy odbywają się m.in. w Ośrodku Eksploatacji Toru Doświadczalnego IK nieopodal Żmigrodu. To jedyny taki obiekt w Polsce i jeden z sześciu w Europie. Eksploatacja składu odbywa się na pętli o długości 7 725 m.

– Nasz nowy pojazd musi przejść badania układu hamulcowego, elektryki, hałasu, dynamiki czy osiągów trakcyjnych. Będzie także sprawdzany pod kątem TSI PRM, czyli dostępności dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się – powiedział Alan Beroud, Prezes Zarządu Szybkiej Kolei Miejskiej. – Zanim zostanie odebrany musimy mieć absolutną pewność, że jest sprawny technicznie, a także bezpieczny dla naszych pasażerów i pracowników – dodał.

 

Realizacja kontraktu przebiega zgodnie z harmonogramem. Pierwsze pojazdy trafią do stolicy wiosną 2022 r.

– Realizacja kontraktu dla stołecznej Szybkiej Kolei Miejskiej odbywa się zgodnie z ustalonym harmonogramem produkcji. Kolejne pudła pojazdów Impuls drugiej generacji są przygotowywane do naniesienia odpowiednich powłok lakierniczych, a następnie zabudowy i montażu wnętrza. Jestem pewny, że podróżni i pracownicy SKM docenią komfort i bezpieczeństwo podróży sprawdzonymi pojazdami z platformy Impuls – powiedział Zbigniew Konieczek, Prezes NEWAG SA.