Pasażer Wydarzenia

Wielkopolska: przewoźnicy zapytają o rodzaj posiadanego biletu

Na podstawie jakich biletów podróżni korzystają z przejazdów pociągami? O to pytają ankieterzy na dworcach i stacjach kolejowych w Poznaniu oraz Kiekrzu.

Fot. Koleje Wielkopolskie
Fot. Koleje Wielkopolskie

Ankieterów spotkać można na poznańskich dworcach do 27 kwietnia. Zbierają oni informacje na zlecenie Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu, Kolei Wielkopolskich, POLREGIO oraz UM Województwa Wielkopolskiego.

Ankieterzy pytają czy pasażer przemieszczając się po strefie A korzysta z biletu BTK, biletu zapisanego na karcie PEKA czy też innego.

Udział w badaniu jest dobrowolny, a sama rozmowa z ankieterem zajmie około minuty. Każdy ankieter posiada identyfikator oraz kamizelkę odblaskową. Informacje zebrane przez ankieterów podczas wywiadu nie będą wykorzystane w sposób pozwalający na zidentyfikowanie pytanej osoby.

Jednocześnie badania mają na celu poszerzenie wiedzy, na temat oferty BusTramwajKolej. Umożliwia ona pasażerom łączenie różnych form przemieszczania się. Chcemy w dalszym ciągu zachęcać mieszkańców Poznania i województwa wielkopolskiego do przesiadki z samochodu na transport zbiorowy.

Dodaj komentarz