global Tabor Wydarzenia

Wodorowy pociąg Alstomu zaprezentowany w kolejnym kraju

6 września 2021 r. Coradia iLint, czyli pierwszy na świecie zespół trakcyjny napędzany wodorem, wjechał na tory Centrum Testów Kolejowych w Valenciennes na północy Francji. W premierze uczestniczyli Baptiste Djebarri, przedstawiciel francuskiego ministerstwa ds. transformacji ekologicznej oraz Jean-Baptiste Eyméoud, prezesa Alstom France.

Zespoły Alstom konsekwentnie przeprowadzają jazdy testowe i prezentują pociąg w kolejnych krajach. Przypomnijmy, że w czerwcu tego roku Coradia iLint został pokazany na Torze Testowym Instytutu Kolejnictwa w Żmigrodzie, koło Wrocławia.

Wodorowy pociąg zadebiutował w Żmigrodzie [ZDJĘCIA]

Prezentacja we Francji wpisuje się w dążenie do krajowej transformacji energetycznej, która ma na celu zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych i hałasu w transporcie. Podejmowane działania wspiera rząd francuski poprzez plan wodorowy, zainicjowany w 2018 roku.

Alstom jako światowy lider w dziedzinie ekologicznej i inteligentnej mobilności, od kilku lat rozwija portfolio rozwiązań w zakresie mobilności zeroemisyjnej i uruchomił ambitny program innowacji w zakresie baterii i wodoru. Od 2013 roku Alstom pracuje nad uruchomieniem regionalnego pociągu wyposażonego w wodorowe ogniwa paliwowe.

Czytaj dalej >