Pasażer Raport z Polski Wydarzenia

Zmiany w ofercie „Wspólny Bilet Samorządowy”

Oferta pozwalająca na przejazdy pociągami ośmiu przewoźników kolejowych, od 1 lutego br. dostępna będzie w cenie 49 zł. Zmiana podyktowana jest m.in. wzrostem kosztów działalności spółek kolejowych.

Fot. Koleje Mazowieckie
Fot. Koleje Mazowieckie

Wspólny Bilet Samorządowy jest biletem kolejowym ważnym przez 24 godziny. Uprawnia on do nieograniczonej liczby przejazdów pociągami Kolei Dolnośląskich, Kolei Małopolskich, Kolei Mazowieckich, Kolei Śląskich, Kolei Wielkopolskich, Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, Warszawskiej Kolei Dojazdowej oraz Arriva RP.

Przewoźnik Arriva RP do grona przewoźników akceptujących Wspólny Bilet Samorządowy wszedł 25 stycznia br.

Arriva dołącza do Wspólnego Biletu

Dzięki porozumieniu z przewoźnikami regionalnymi, pasażerowie od 2017 roku mogą podróżować po całej Polsce na jednym bilecie imiennym.

– Dzięki tysiącom możliwych połączeń dalekobieżnych, regionalnych i podmiejskich pasażerowie bez problemu dotrą do wielu miejsc w Polsce bez konieczności kupowania biletu na podróż każdym z pociągów, lecz na jednym blankiecie, w ramach jednej transakcji. To duże usprawnienie w podróżowaniu po kraju – mówi Andrzej Bittel, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

 

Podróżni mogą zakupić Wspólny Bilet Samorządowy np. w kasach biletowych,
u kierownika pociągu, przez Internet lub przez aplikacje mobilne, a także w biletomatach i innych punktach na terenie wybranych województw.

Od lutego wzrosną ceny biletów Kolei Mazowieckich

Dodaj komentarz