Tramwaje Wydarzenia

ZTM zmienił ceny biletów

Stale rosnąca inflacja i wzrost cen paliw o ponad 40 proc. w porównaniu do zeszłego roku to czynniki, które wpływają na rosnące koszty funkcjonowania, również w obrębie komunikacji miejskiej. Z tego względu zmianom uległ cennik ZTM – od 17 października pasażerowie płacą więcej za bilety uprawniające do przejazdów.

Zmieniły się ceny biletów jednorazowych, 7 i 30-dniowych oraz dziennego. Pasażerowie, którzy korzystają z biletów 90 i 180-dniowych, wieloprzejazdowych oraz Metrobiletów łączących ofertę ZTM i Kolei Śląskich, płacą za bilety tyle samo, co dotychczas.

– Do każdej zmiany cen biletów zawsze podchodzimy ostrożnie. Przed ich podjęciem analizujemy jak najwięcej czynników, które wpływają na sytuację gospodarczą. Zmiany te ograniczyliśmy do niezbędnego minimum. Przy każdej zmianie chcemy, aby była ona jak najmniej odczuwalna dla osób regularnie korzystających z komunikacji miejskiej – mówi Kamila Rożnowska, rzeczniczka prasowa GZM.

Co się zmieniło w cenniku ZTM?

Metropolia GZM wskazuje, że dokładane są wszelkie starania, aby zmiany wprowadzane w cenniku biletów były jak najmniej dotkliwe dla pasażerów. W związku z tym bilety wieloprzejazdowe pozostają w dotychczasowych cenach.

Decydując się na zakup biletu wieloprzejazdowego, obniżamy koszt jednej podróży. Wybierając wariant na 80 przejazdów, które są ważne przez pół roku, koszt jednego przejazdu wyniesie nas 2,50 zł. Jest to niezależne od długości i czasu podróży.