Warto podkreślić, że przebudowa żagańskiego dworca jest jedną z prawie 200 inwestycji realizowanych w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023. Są nimi objęte nie tylko modernizacje zabytkowych obiektów, ale także budowy zupełnie nowych dworców
Jak wziąć udział w konkursie?
W pierwszym etapie konkursu na stronie dworzec-roku.pl będzie istniała możliwość zgłoszenia dworców. Warto przy tym pamiętać, że regulamin konkursu obejmuje czynne dworce kolejowe, na co dzień otwarte dla podróżnych i że największe szanse na nominacje do grona finalistów mają przede wszystkim te, które przeszły przemianę i dzięki temu stanowią wzór do naśladowania. Równolegle z formularzem nominacji pojawią się również pytania o najważniejsze cechy przyjaznego dworca kolejowego i subiektywną listę priorytetów w tym zakresie.
Po zamknięciu etapu zgłoszeń przeprowadzone zostaną audyty, które pozwolą zweryfikować zgłoszenia. W rezultacie powstanie lista dziesięciu dworców – finalistów konkursu, spośród których wyłoniony zostanie zwycięzca. Jeden na podstawie głosów niezależnego jury, drugi w głosowaniu internautów. Wszystkie szczegóły i formularz zgłoszeniowy, wraz z ankietą są dostępne na stronie www.dworzec-roku.pl.