Tabor Wydarzenia

Alstom dostarczy dla LNVG nowoczesne składy Coradia Stream High Capacity

Alstom dostarczy 34 nowoczesne zespoły trakcyjne Coradia Stream High Capacity dla Landesnahverkehrsgesellschaft Niedersachsen (LNVG). Wartość kontraktu to 760 mln euro. Alstom będzie odpowiadał także za utrzymanie pojazdów przez kolejnych 30 lat.

Fot. Alstom

– Nowoczesny piętrowy pociąg dla LNVG to połączenie innowacji i komfortu pasażerów – podkreślał Müslüm Yakisan, prezes regionu Alstom DACH. – W ramach podpisanego kontraktu dostarczymy nie tylko pojazdy, ale także zagwarantujemy ich utrzymanie przez 30 lat. Specjalnie na potrzeby tego zamówienia budujemy własne centrum serwisowe.

 

Pierwsze pociągi trafią do LNVG w grudniu 2024 r. Eksploatowane będą w ramach tzw. Expresskreuz Bremen/Niedersachsen (EBN), który łączy Bremę, Hanower, Oldenburg, Wilhelmshaven, Norddeich-Mole, Osnabrück i Bremerhaven.

Piętrowy elektryczny zespół trakcyjny Coradia Stream High Capacity ma budowę modułową i charakteryzuje się zmienną liczbą miejsc siedzących oraz komfortem pasażerów. Zamówione przez LNVG 34 nowe pociągi piętrowe składają się z czterech jednostek pojazdowych – po dwa wagony sterownicze i dwa środkowe. Dodatkowo zostanie dostarczonych jeszcze 18 wagonów środkowych, aby w zależności od liczby pasażerów powiększyć pociągi do sześciu jednostek.

W sumie zamówienie opiewa na 154 jednostki pojazdowe (w tym 86 wagonów środkowych).

Połączenie wagonów jedno- i dwupokładowych to cecha charakterystyczna Coradia Stream High Capacity. W ten sposób osiąga się optimum w zakresie dostępności, pojemności i elastyczności. Coradia Stream High Capacity oferuje najwygodniejszy dostęp dla pasażerów o ograniczonej mobilności dzięki bezramowemu dostępowi do środkowych wagonów.

Atutem składów są m.in. indywidualne rozwiązania dla klientów: rozszerzalne przedziały rowerowe lub strefy przeznaczone dla całych rodzin.

Dodaj komentarz