Inwestycje Wydarzenia

DB buduje nowy zakład serwisowy ICE w Norymberdze

Deutsche Bahn buduje nowy zakład serwisowy ICE w Norymberdze, tworząc 450 nowych miejsc pracy. Inwestycja pochłonie blisko 400 mln euro. Rozpoczęcie jego działalności planowane jest na 2028 rok.

Nowy zakład będzie w pełni bezemisyjny. Na inwestycję składać się będzie m.in. 450-metrowa hala serwisowa, w której na sześciu torach codziennie będzie można modernizować 25 pociągów ICE.

– Wysokowydajna kolej jest podstawą transformacji mobilności – wyjaśnia Berthold Huber, członek zarządu DB ds. Transportu pasażerskiego.

 

W celu rozbudowy i modernizacji floty dalekobieżnej DB do 2026 r. zainwestuje rekordową sumę 8,5 mld euro. W ramach inwestycji nabędzie łącznie 167 nowych pociągów ICE 3 i 4.

– Dziś musimy obrać kurs na rozwój i utrzymanie floty jutra. Decyzja dotycząca nowej fabryki w Norymberdze to dla nas kamień milowy – podkreślał Ronald Pofalla, dyrektor DB Infrastructure. – Norymberga jest centralnym węzłem w naszej sieci i dlatego jest idealną lokalizacją dla nowego zakładu. Tworzymy tu 450 atrakcyjnych miejsc pracy. W przetargach na budowę obiektu brać mogą firmy lokalne. W ten sposób wzmacniamy siłę gospodarczą całego regionu.