Inwestycje Raport z Polski Wydarzenia

Dworce w Dolinie Popradu zmienią swoje oblicze [WIZUALIZACJE]

Klasyczne z nowoczesnymi wnętrzami i całkowicie nowe. Ponadto z górskim charakterem, a do tego przyjazne podróżnym i środowisku – takie będą, już w przyszłym roku, kolejne dworce w Dolinie Popradu. Prace budowlane ruszają na kolejnych sześciu z nich.

Wizualizacja dworca kolejowego w Starym Sączu (fot. PKP SA)
Wizualizacja dworca kolejowego w Starym Sączu (fot. PKP SA)

Polskie Koleje Państwowe S.A. przekazały place budowy na dworcach w Miliku, Młodowie, Piwnicznej, Starym Sączu oraz Żegiestowie i Żegiestowie-Zdrój. PKP SA realizują inwestycję w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023 z dofinansowaniem ze środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Wszystkie wpłyną pozytywnie na wygląd dworców, ich funkcjonalność oraz bezpośrednie otoczenie. Częściowo są to przebudowy historycznych obiektów, a w dwóch lokalizacjach powstaną całkowicie nowe dworce!

– Dotrzymujemy słowa danego Polakom w kampanii wyborczej. Realizujemy inwestycje, które mieszkańcy widzą obok swoich domów, z których mogą korzystać każdego dnia. Cieszę się, że w Polsce przybywa komfortowych, bezpiecznych, ekologicznych i przyjaznych podróżnym dworców. Szczególnym miejscem, pod tym względem, jest Dolina Popradu, gdzie w ramach Programu Inwestycji Dworcowych zostanie zmodernizowanych aż 12 dworców kolejowych. Na pierwszych trzech prace już trwają, a teraz dołącza do nich sześć kolejnych obiektów –  mówi Maciej Małecki, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych.