Inwestycje Wydarzenia

Dworzec Główny w Pradze przejdzie modernizację. Powstanie w nim m.in. Centrum Informacji

Na głównym dworcu kolejowym w Pradze otwarte zostanie Centrum Informacyjne. Kontrakt na przebudowę wnętrza zabytkowego budynku Fanty i utworzenie CI podpisano pod koniec kwietnia. 

Fot. Zarząd Kolei

Centrum Informacyjne służy przede wszystkim do udzielania odpowiedzi na pytania pasażerów i świadczenia usług wspierających podróżnych. Punkt ten służyć będzie także do promocji kolei. Zaprezentujemy nasze obiekty dworcowe, a także uświadomimy pasażerów o zagrożeniach, które występują na terenach kolejowych i w pociągach – powiedział Jiří Svoboda, Dyrektor Generalny Zarządu Kolei. 

 

Centrum Informacyjne funkcjonować będzie codziennie między godz. 10.00 a 20.00. 

Dodatkowo przedstawiciele Zarządu Kolei poinformowali o przebudowie wnętrz zabytkowego dworca w Pradze. Inwestycję wykona Hlavni Nadrzazi-Interiery-I w konsorcjum z Stage i Avers oraz Strabag Rail.

Koszt kontraktu to 303 mln koron.

W pierwszej części prac wykonawca zajmie się dużymi zabytkowymi halami dworcowymi oraz ich zapleczem w północnej części budynku. Dzięki pracom zyskają one swój historyczny blask. 

Lokale na I piętrze po przebudowie zostaną udostępnione dla podróżnych, powstaną kawiarnie, restauracje, poczekalnia i kącik dla dzieci. W hali kolumnowej powstanie poczekalnia VIP, a duża sala posłuży jako wielofunkcyjna przestrzeń do organizacji wydarzeń kulturalnych i towarzyskich. 

Obiekt połączony zostanie z peronami i miastem przejściami podziemnymi i ruchomymi schodami. Zakończenie tego etapu prac planowane jest na połowę roku 2022.

Rozbudowana część północna dworca otwarta dla podróżnych zostanie jeszcze w sierpniu.

W przyszłości możliwe będzie rozbudowanie stacji o kolejny peron.

Dodaj komentarz