Aktualności Tramwaje

Gorzów przebuduje drogi i torowisko

Firma ZUE wygrała przetarg na przebudowę trzech gorzowskich ulic i torowiska tramwajowego. Inwestycja obejmie 190-metrowy odcinek ul. Dworcowej, sam plac dworcowy oraz półkilometrowy odcinek ul. Jancarza i Składowej. Zgodnie z dokumentami przetargowymi, prace pochłoną 23,328 mln zł – więcej, niż wstępnie zakładało miasto.

Gorzów Wielkopolski przebuduje drogi i torowisko na terenie miasta.
Gorzów Wielkopolski przebuduje drogi i torowisko na terenie miasta.

Do przetargu na przebudowę ulic oraz torowiska stanęły trzy firmy, których oferty opiewały na sumy od 23,328 mln zł do 25, 661 mln zł. Miasto na inwestycję zarezerwowało 16,207 mln zł. Choć zaproponowane kwoty znacznie przekroczyły budżet, gorzowski magistrat postanowił wybrać najtańszą ofertę i dołożyć środki własne. Wykonawca prac – firma ZUE – na sfinalizowanie inwestycji ma 12 miesięcy od dnia podpisania umowy.

W ramach zadania firma ZUE przebuduje ul. Dworcową, plac dworcowy oraz ul. Jancarza i Składową. Ponadto, przebuduje infrastrukturę tramwajową, zainstaluje nowe oświetlenie, sieci wodociągowe i przebuduje kanalizację. Miasto zainwestuje także w monitoring i toaletę dla podróżnych. Zmiany zajdą m.in. na terenie pętli tramwajowej. Ta zostanie zlikwidowana. W jej miejscu powstanie zamknięty z jednej strony tor, skręcający w ul. Jancarza. Po północnej stronie ul. Jancarza i Składowej powstanie przystanek tramwajowy z wiatą. W miejscu skrzyżowania ulicy Dworcowej i linii tramwajowej stanie sygnalizacja świetlna.

Prace powinny zakończyć się do 30 września 2023 r. Do końca października inwestycja musi zdobyć pozwolenie na użytkowanie.

Dodaj komentarz