global Wydarzenia

Koleje Azerbejdżańskie zwiększają potencjał handlowy

Zwiększenie potencjału handlowego Kolei Azerbejdżańskich (ADY) oraz przyciągnięcie ładunków globalnych – to główne tematy rozmów ADY z McKinsey & Company – jedną z czołowych światowych firm, przygotowującą dla przewoźnika strategię rozwoju do 2030 r.

– W wyniku zwiększenia zainteresowania sektorem kolejowym i reform, zobowiązania finansowe ADY zostały zoptymalizowane – podkreślił w trakcie rozmowy Dżawid Gurbanow, Prezes Kolei Azerbejdżańskich. – Rozpoczęto także prace nad modernizacją infrastruktury kolejowej i taboru. Sukcesywnie poprawia się nasza efektywność operacyjna.  Wspólne wysiłki na rzecz rozwoju sektora kolejowego są niezwykle dla spółki ważne.

 

W trakcie rozmów zwrócono uwagę, że utworzenie nowego połączenia kolejowego z Nachiczewanem ( – miastem w południowym Azerbejdżanie, największe miasto Nachiczewańskiej Republiki Autonomicznej – red.), zwiększą się możliwości wpływu na regionalny transport kolejowy. Stworzą się także nowe szanse na rozwój przewozu towarów.

Podczas wideokonferencji przedstawiciele firmy konsultingowej przedstawili prezentację na temat postępów w realizacji projektu. Udzielili także porad, które mogą zaważyć na podejmowane przez ADY decyzje inwestycyjne.

Na spotkaniu omówiono także kwestie związane ze zwiększaniem potencjału handlowego ADY i przyciąganiem ładunków globalnych, a także wpływem problemów społeczno-gospodarczych w regionie na sektor kolejowy.

Dodaj komentarz