Raport z Polski Wydarzenia

Łódź: Pociąg wjechał w ułożone na torach przeszkody

Pociąg relacji Łódź Kaliska – Łódź Żabieniec najechał na ułożone na torach przeszkody. Pasażerowie mogą mówić o dużym szczęściu – skład się nie wykoleił, a oni sami bezpiecznie dotarli do docelowego miejsca podróży.

Fot. Straż Ochrony Kolei
Fot. Straż Ochrony Kolei

Informacja o kamieniach ułożonych na torach dotarła do Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Łodzi w czwartek 8 grudnia. Maszynista składu relacji Łódź Kaliska – Łódź Widzew poinformował, że najechał na ułożone na główkach szyn przeszkody. Na miejsce skierowany został patrol SOK, który miał zweryfikować sytuację.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zauważyli dwóch chłopców, którzy dalej układali na torach kamienie i butelki.

– Podczas interwencji podjętej przez mundurowych okazało się że nieletnie osoby w wieku 11 i 12 lat są obywatelami Ukrainy – informują Strażnicy Ochrony Kolei. – Nastolatkowie przyznali się do układania przeszkód na torach informując jednocześnie, że oczekiwali na kolejne nadjeżdżające składy pociągów.

 

Mundurowi niezwłocznie usunęli ułożone przez nieletnich sprawców kamienie i butelki. Na miejsce wezwali również policjantów, którym przekazali zatrzymanych nieletnich.

To nie pierwszy w ostatnim czasie przypadek nieodpowiedzialnej zabawy młodych osób. Zabawy na torach mogą doprowadzić do wielkiej tragedii. Koleje Wielkopolskie opublikowały film, na którym widać przeszkody pozostawiane na torach.

Betonowe podkłady i kamienie na torach. Koleje Wielkopolskie walczą z wandalizmem [FILM]

Dodaj komentarz