Tramwaje

MPK Kraków otwiera poczekalnie i Punkty Sprzedaży Biletów

Fot. MPK Kraków

MPK Kraków otwiera poczekalnie oraz cztery Punkty Sprzedaży Biletów. Pasażerowie komunikacji miejskiej z obiektów skorzystać będą mogli od poniedziałku 4 maja.

Gdzie zostaną otwarte PSB?

  • Podwale 3/5
  • PSB obok pętli autobusowej MPK przy Dworcu Głównym Wschód
  • PSB przy pętli Krowodrza Górka (ul. Krowoderskich Zuchów 8a)
  • PSB na os. Centrum D7

– Wszystkie punkty będą czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00-19.00 – informuje miejski przewoźnik. – Obsługa pasażerów będzie się odbywać przy zachowaniu obowiązujących obecnie zasad epidemiologicznych, co m.in. oznacza, że osoby przychodzące do punktów będą musiały mieć maseczki, a oczekując w kolejce będą musiały zachowywać odległość 2 metrów od innych osób.

 

Liczba osób obsługiwanych w środku każdego z otwartych punktów będzie zależała od jego powierzchni. Informacja o dokładnej liczbie zostanie wywieszona na drzwiach wejściowych.

W otwartych od poniedziałku PSB będzie można załatwić wszystkie operacje związane z zakupem i zwrotem biletów, w tym także te dotyczące uprawnień Karty Krakowskiej na takiej samej zasadzie, jak to było przed zamknięciem punktów.

– Wszystkie osoby, które wysłały do MPK SA swoje karty plastikowe w celu zwrotu pieniędzy za bilet okresowy otrzymają je drogą pocztową, zgodnie z przesłanym do nas zleceniem – dodaje Marek Gancarczyk, rzecznik prasowy MPK Kraków. – Te osoby, które nie podały adresu zwrotnego, na który ma zastać przesłana karta, będą ją mogły odebrać osobiście w PSB przy ul. Podwale 3/5.

 

Nadal zamknięte będą PSB przy ul. św. Wawrzyńca 13, przy al. Powstańców Wielkopolskich 6 i na Dworcu Autobusowym Czyżyny.

Od poniedziałku 4 maja zostaną także otwarte poczekalnie dla pasażerów zlokalizowane na:

  • Pętli Czerwone Maki
  • Dworcu Czyżyny, przy ul. Medweckiego
  • Terminalu autobusowym – przy al. Powstańców Wielkopolskich

Dodaj komentarz