Raport z Polski Wydarzenia

O krok od tragedii na torach. Robotnicy pracowali na czynnym torze

Spostrzegawczość i refleks maszynisty zapobiegły ogromnej tragedii na polskich torach. Na torze, po którym pędził pociąg relacji Warszawa – Praga, znalazła się grupa robotników, prowadzących prace torowe. O zdarzeniu informuje rozgłośnia RMF FM.

Maszynista zobaczył robotników w ostatniej chwili. Na szczęście udało się wyhamować skład (fot. @przesiadkowy / Twitter)
Maszynista zobaczył robotników w ostatniej chwili. Na szczęście udało się wyhamować skład (fot. @przesiadkowy / Twitter)

Do poważnego incydentu doszło w poniedziałek 8 maja, około godz. 7.30 nieopodal Zawiercia. Na torach w pobliżu miejscowości Bory Dolne k. Góry Włodowskiej, robotnicy pracujący na zamkniętym torze nr 2 na Centralnej Magistrali Kolejowej, weszli na czynny tor 1. Dlaczego do tego doszło?

Mężczyźni nie mieli pojęcia, że w ich stronę zmierza rozpędzony skład relacji WarszawaPraga. Na szczęście szybka reakcja maszynisty pociągi IC Silesia pozwoliła uniknąć tragedii. Skład zatrzymał się w bezpiecznej odległości, o czym informuje Karol Jakubowski, z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych. Mimo nagłego hamowania, nie wystąpiło zagrożenie dla pasażerów.

Ruch pociągów na trasie wstrzymany został na 90 minut. Dokładne przyczyny i okoliczności zajścia wyjaśni powołana komisja.

Dodaj komentarz