Pasażer

PKP Intercity wznawia połączenia międzynarodowe

Od 22 czerwca PKP Intercity przywraca połączenia międzynarodowe. Składy będą sukcesywnie uruchamiane w relacjach do Niemiec, Czech, Austrii, Węgier i Słowacji. – Priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa w pociągach PKP Intercity kursujących po kraju, jak i za granicą – informują przedstawiciele PKP IC.

Pierwsze pociągi do Berlina wyruszą 22 czerwca. Zainauguruje je nowe, codzienne połączenie EIC Wisła z Warszawy Wschodniej. Skład rozpocznie kurs o godz. 6.29 i dojedzie do stacji Berlin Hauptbahnhof chwilę po godz. 12.00. W kierunku Polski pociąg odjedzie o godz. 15.43. Do Warszawy dojedzie ok. godz. 21.30.

Do stolicy Niemiec dojedziemy również z Warszawy składem EIC Sprewa. Natomiast 25 czerwca z Warszawy do Berlina wyjedzie pociąg EIC Odra, a 26 czerwca z Berlina do Gdyni pojedzie IC Gedania.

Pociągi międzynarodowe w kierunku Czech, Austrii, Węgier oraz Słowacji uruchomione zostaną w drugiej połowie miesiąca.

Od 22 czerwca wyruszą składy z Warszawy do Wiednia (EIC Polonia i EIC Sobieski). Tego samego dnia zacznie kursować skład IC Silesia ze stolicy do Ostrawy oraz IC Cracovia z Pragi do Krakowa. Ponadto z Wiednia do Katowic będzie można podróżować pociągiem IC Moravia, a z Grazu do Przemyśla pociągiem IC Porta Moravica. Połączenie Ostrawy z Przemyślem zapewni TLK Galicja.

Czytaj dalej >