global Przewozy towarowe Wydarzenia

ÖBB i Hamburger Rail Service wysłali do Turcji pociąg humanitarny

ÖBB oraz Hamburger Rail Service wysłali do Turcji pociąg humanitarny, na którego pokładzie znajduje się 300 ton towarów pomocowych. Lokomotywa ciągnie łącznie 18 wagonów wypełnionych jedzeniem, śpiworami, namiotami, ogrzewaczami, środkami higieny czy agregatami prądotwórczymi.

Przedsiębiorstwo kolejowe Hamburger Rail Service (HRS) od wielu lat jest partnerem ÖBB Rail Cargo Group (RCG).
Pociąg humanitarny przygotowali wspólnie Hamburger Rail Service (HRS) i ÖBB Rail Cargo Group (RCG).

– Wspieramy ofiary trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii tym, co robimy najlepiej – transportem. W drodze do potrzebujących jest pierwszy pociąg humanitarny – informują ÖBB. – Wkrótce dotrze on do tureckiej miejscowości Edirne.

 

Pomoc dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji płynie z całego świata. W kataklizmie zginęło dziesiątki tysięcy osób. Na obszarach najbardziej zniszczonych brakuje wszystkiego – przede wszystkim jednak jedzenia i wody.

Przedsiębiorstwo kolejowe Hamburger Rail Service (HRS) od wielu lat jest partnerem ÖBB Rail Cargo Group (RCG). Dyrektor zarządzający HRS, Adem Gulaz, wykorzystał swoje prywatne kontakty do zorganizowania 300 ton pomocy humanitarnej. Należą do nich generatory prądu, przenośne toalety, żywność, odzież, artykuły higieniczne, nagrzewnice, śpiwory, a także namioty, które umieszczono łącznie w 18 wagonach pociągu towarowego. Według Adema Gulaza 800 palet trafi bezpośrednio do tureckiej państwowej agencji kontroli katastrof (AFAD).

Transport rozpoczął się w Hamburgu i był obsługiwany przez HRS aż do Pasawy. RCG przejmie transport z Pasawy do Edirne w zachodniej Turcji. Po przybyciu na miejsce turecka spółka zależna RCG będzie wspierać HRS w dystrybucji pomocy humanitarnej na tereny objęte trzęsieniem ziemi.

Przewoźnicy planują już kolejne tego typu transporty pomocy.

– My, jako Hamburger Rail Service organizujemy ten transport, by dać tym ludziom odrobinę nadziei. Dlatego właśnie pociąg humanitarny, którym transportujemy dary, nazwaliśmy „Pociągiem Nadziei” – mówi Adem Gulaz. – Nie ma dla nas znaczenia wyznanie czy pochodzenie. Tu chodzi o człowieka.

Dodaj komentarz