Bitwa Warszawska to nie jedyne wydarzenie historyczne, w którego upamiętnienie włączył się narodowy przewoźnik kolejowy. W 2018 roku Spółka aktywnie uczestniczyła w obchodach setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Na tory wyjechało wtedy 20 lokomotyw przewoźnika ozdobionych biało-czerwoną, okolicznościową grafiką.
Na stołecznym Powiślu pojawił się natomiast jubileuszowy mural, który do listopada 2019 mogli podziwiać pasażerowie pociągów kursujących warszawską linią średnicową. Przewoźnik nie zapomniał również o rocznicach wydarzeń ważnych dla polskiej niepodległości. W ubiegłym roku jedna z lokomotyw typu EP09 należąca do PKP Intercity zyskała okolicznościową okleinę upamiętniającą setną rocznicę wybuchu powstań śląskich. Natomiast w grudniu 2019 r. na dworcu kolejowym Poznań Główny przewoźnik uroczyście zainaugurował połączenie EIC „Paderewski” na cześć jednego z ojców niepodległej Polski – Ignacego Jana Paderewskiego.
Polska kolej to tradycja i służba Ojczyźnie, a polscy kolejarze niejednokrotnie udowodnili swoje zaangażowanie w walkę o jej wolność. Również w czasie Bitwy Warszawskiej i wojny polsko-bolszewickiej. Stąd też nie mogło nas zabraknąć w celebrowaniu obchodów setnej rocznicy tych szczególnych wydarzeń – podkreśla Andrzej Olszewski, Członek Zarządu PKP S.A.
Lokomotywy oklejone okolicznościową grafiką upamiętniającą zwycięstwo w Bitwie Warszawskiej 1920 r. będą przyciągać wzrok ludzi w całej Polsce. Jako narodowy przewoźnik realizujemy inicjatywy, mające na celu przypomnienie jak największej liczbie naszych pasażerów o wydarzeniach ważnych z punktu widzenia każdego Polaka. Na co dzień wozimy po całym kraju i za granicę miliony naszych rodaków, dlatego zależy nam na tym, aby wyjątkowe rocznice takie jak ta łączyły nas wszystkich – zaznacza Marek Chraniuk, Prezes Zarządu PKP Intercity.