Wydarzenia

Pasjonuje cię kolej? Weź udział w ogólnopolskim konkursie!

3

Fot. Bartłomiej Buczek

Stowarzyszenie Edukacja dla Rozwoju Kolei i Stacja Muzeum zapraszają uczniów szkół i klas z kierunkami związanymi z branżą kolejową do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Kolejowej pn. „Szlakiem Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej w 175-lecie jej otwarcia” .

Wydarzenie stworzone zostało dla pasjonatów kolei i uczniów ze szkół kształcących w kierunkach związanych z transportem kolejowym.

Konkurs w podzielony jest na dwa etapy:

  • w pierwszym etapie rywalizacja przebiega w formie zdalnej – uczniowie zgłaszają się za pośrednictwem formularza dostępnego w linku https://kolejnaciebie.pl/karta-zgloszeniowa/. Następnie otrzymają dostęp do swojego konta, na którym znajdą materiały do nauki. W dniu 16 czerwca br. zdalnie napiszą test. Szkoła otrzyma informację o zgłoszeniach swoich uczniów i ich wynikach. Każda szkoła zgłasza do etapu finałowego dwóch reprezentantów.
  • etap finałowy odbędzie się 29 września br. w Stacji Muzeum i będzie składał się z dwóch części: pierwsza, półfinał to test wiedzy 20 pytań (forma mobilna internetowa); finał jest przeprowadzany w formie ustnej, gdzie uczestnicy odpowiadają na pytania wylosowane z 50 pytań.

Komisja Konkursowa zastrzega sobie możliwość zmian w części finałowej.

Zapisy obowiązują do dnia 12 czerwca 2020 r. do godz. 23:59 za pośrednictwem formularza dostępnego po naciśnięciu poniższego przycisku.

Szczegóły: www.kolejnaciebie.pl/konkurs

Dodaj komentarz