Pasażer Wydarzenia

PKP Intercity przygotowane na wielkanocne podróże

Wielkanoc już za tydzień. PKP Intercity już jest przygotowane na wzmożoną liczbę podróżnych. Przewoźnik zaplanował uruchomienie kilku dodatkowych składów, aby zapewnić bezpieczne i jak najsprawniejsze przejazdy. O planowaniu podróży warto jednak pomyśleć szybciej.

Przewoźnik apeluje, aby planować podróż wcześniej i nie zostawiać zakupu biletów na ostatnią chwilę. Na podstawie prowadzonych na bieżąco analiz frekwencji w poszczególnych pociągach, PKP Intercity będzie w miarę możliwości wzmacniać je dodatkowymi wagonami, gdy zaobserwuje zwiększone zainteresowanie danym połączeniem. Wszystko po to, aby nie dopuścić do przekroczenia obecnie obowiązującego limitu zajętości 50 proc. miejsc w pociągu. Przewoźnik podjął decyzję o uruchomieniu kilku dodatkowych pociągów:

  • EIP 1504/5 relacji Warszawa Zachodnia (odjazd o 15:17) – Gdynia Główna (przyjazd o 18:44) – 2 kwietnia 2021 r.;
  • EIP 5102/3 relacji Gdynia Główna (odjazd o 20:30) – Warszawa Centralna (przyjazd o 23:43) – 2 kwietnia 2021 r.;
  • EIP 3316/7 relacji Kraków Główny (odjazd o 16:29) – Rzeszów Główny (przyjazd o 18:11) jako łącznik od pociągu EIP 5310/1 relacji Gdynia Główna (odjazd o 10:13) – Kraków Główny (przyjazd o 16:10) – 1 i 2 kwietnia 2021 r.;
  • EIP 3504/5 w wydłużonej relacji Rzeszów Główny (odjazd o 8:00) – Gdynia Główna (przyjazd o 15:36) – 2 i 3 kwietnia 2021 r.

Obowiązkowa rezerwacja miejsc

W trosce o bezpieczeństwo podróży, PKP Intercity ściśle kontroluje poziom zajętości miejsc tak w poszczególnych relacjach, jak i na każdym odcinku podróży. Dlatego we wszystkich kategoriach pociągów PKP Intercity nadal funkcjonuje obowiązkowa rezerwacja miejsc.

Zakup biletu przez kanały zdalne

PKP Intercity zachęca do kupowania biletów przez kanały zdalne, m.in. przez stronę internetową intercity.pl czy aplikację mobilną IC Mobile Navigator, co pozwala ograniczyć kontakt z innymi osobami. Aby dodatkowo go ograniczyć, warto rozważyć wybór połączeń w mniej popularnych godzinach. Kupując bilet w kasie, wskazane są płatności bezgotówkowe. Przewoźnik zwiększył limit płatności zbliżeniowej, bez konieczności wpisywania kodu PIN, do kwoty 100 złotych.

Zasady na pokładzie pociągu – bezpieczeństwo przede wszystkim

Na pokładach pociągów obowiązuje zakrywanie ust i nosa podczas trwania całej podróży. Wskazane jest zachowywanie bezpiecznego dystansu od innych pasażerów np. podczas wsiadania lub wysiadania z pociągu. Kierownicy pociągów i konduktorzy korzystają ze środków ochrony indywidualnej i utrzymania higieny osobistej – maseczek i rękawiczek ochronnych oraz żeli do mycia i dezynfekcji rąk. Ich kontakt z podróżnymi podczas kontroli biletów odbywa się z zachowaniem bezpiecznego dystansu dzięki wykorzystaniu nowoczesnych terminali zbliżeniowych. O zachowaniu zasad bezpieczeństwa należy pamiętać zarówno przed wejściem do pociągu, jak i po jego opuszczeniu. Obowiązek zakrywania ust i nosa dotyczy także pasażerów przebywających m.in na dworcach i peronach oraz w przejściach podziemnych.

Wszystkie pociągi PKP Intercity są dezynfekowane i czyszczone po zakończeniu każdego przejazdu. Od marca 2020 roku do końca lutego br. przewoźnik wykonał już blisko 389 tysięcy dezynfekcji i 11 tysięcy dezynfekcji metodą zamgławiania.

Dodaj komentarz