Inwestycje

PKP PLK przebudują stację Szklarska Poręba Średnia

W ramach Programu Przystankowego, przebudowana zostanie stacja kolejowa Szklarska Poręba Średnia. Modernizacja zwiększy dostępność do kolei dla mieszkańców oraz turystów.

Fot. Bohdan Ząbek / PKP PLK

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły postępowanie przetargowe na opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie robót na stacji Szklarska Poręba Średnia, Jelenia GóraGranica Państwa (Jakuszyce) nr 311. To trzeci przetarg, obok ogłoszonych postępowań na nowe warunki obsługi podróżnych w Niemojkach oraz Pasłęku.

– Prezydent Andrzej Duda na początku maja ogłosił Program obejmujący 200 przystanków kolejowych na terenie całego kraju. Dziś zaczynamy go realizować poprzez ogłaszanie pierwszych przetargów. Ministerstwo Infrastruktury szacuje, że ok. 2 miliony Polaków mieszka w gminach, gdzie jest czynna linia kolejowa, ale nie ma odpowiedniej infrastruktury pasażerskiej. Program Prezydenta Andrzeja Dudy służy temu, by tego typu sytuacje wyeliminować. To kolejny krok na drodze do celu, którym jest bezpieczna, komfortowa i przewidywalna polska kolej – powiedział Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk.