Uczestnicy spotkania podkreślili wagę współpracy i potrzebę inicjowania nowych działań badawczo-rozwojowych. Posłużą one rozwojowi sektora kolejowego, a także umożliwią rozwijanie i promowanie polskich naukowców oraz nauki. Potwierdzono, że konieczna jest budowa kolejnych konsorcjów w celu uczestnictwa w międzynarodowych programach badawczych, które mogą przynieść wymierne rezultaty wszystkim zaangażowanym podmiotom.
Powiązane artykuły
Miliardy na polską kolej. Premier zdradził szczegóły
Do roku 2032 rząd planuje zainwestować w polską kolej 180 mld zł – poinformował premier Donald Tusk na poniedziałkowej konferencji „Polska. Rok przełomu”. Ta poświęcona była prezentacji planu gospodarczego dla kraju. Zgodnie z założeniami, duży nacisk rząd położy na rozbudowę kolei, portów morskich, inwestycje w energetykę oraz cyfryzację. – W Polsce inwestycje w 2025 r. […]
Eurasia Rail 2023 z rekordową liczbą wystawców
Tegoroczne wydarzenie odbędzie się w dniach 8 – 10 marca 2023 r. w Stambule. W harmonogram wydarzeń uwzględniono możliwość zawierania współprac przemysłowych, partnerstw biznesowych oraz przedstawienie strategii marketingowych. Post Views: 3 995
Zderzenie autobusu i tramwaju. Pięć osób rannych
Uszkodzona sieć trakcyjna i pantografy oraz tabor miejskiego przewoźnika – to skutek zderzenia autobusu miejskiego z tramwajem we Wrocławiu. Rannych zostało pięć osób. Do zderzenia autobusu miejskiego linii 107 i tramwaju linii 10 doszło na skrzyżowaniu ul. Fieldorfa i Kosmonautów we Wrocławiu we wtorek 10 grudnia późnym popołudniem. Na miejscu pracowała policja, pracownicy nadzoru ruchu […]




