Pasażer Wydarzenia

Pociągiem do Wisły pojedziemy 3 stycznia

Tekst zaktualizowany:

Trakcja S.A. komentuje doniesienia PKP PLK dot. opóźnień na linii Bronów – Wisła Głębce

Przyczyna zmiany terminu uruchomienia pociągów do Wisły łączy się z prowadzeniem projektu przez wykonawcę firmę Trakcja S.A., a nie – jak wcześniej podano – z opóźnieniem w dostawie urządzeń firmy Bombardier – prostuje informacje PKP PLK. Pierwsze pociągi do Wisły pojadą 3 stycznia 2021 r.

Fot. T. Hobik / PKP PLK

Z informacji, którą PKP PLK przesłało do mediów, wynika, że zakres prac związany z budową nowego systemu sterowania został zlecony do realizacji firmie Trakcja S.A.

Pierwsze połączenia do Wisły zrealizowane miały być 13 grudnia, wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy pociągów 2020/2021. Tak się jednak nie stanie. Komunikacja autobusowa na trasie Katowice – Wisła Głębce utrzymana zostanie do 2 stycznia 2021 r.

Pociągi do Wisły Głębce pojadą 3 stycznia 2021 roku.  

W ramach projektu, prace prowadzone były na odcinku Bronów (Chybie) – Skoczów. Powstał nowy przystanek Skoczów Bajerki. Przebudowano perony na stacjach Pierściec i Skoczów oraz na przystankach Chybie Mnich i Zaborze. Położono 14 km nowych torów. Wymieniono sieć trakcyjną na szlaku oraz rozjazdy w Bieniowcu i na stacjach Pierściec i Skoczów. Przebudowano obiekty na odcinku Bronów – Skoczów, m.in. most na Wiśle w Skoczowie.

Wkrótce pierwsze pociągi dojadą do Wisły