Inwestycje Polregio

Podziwiaj bolesławiecką ceramikę z POLREGIO

W sobotę 21 sierpnia przewoźnik POLREGIO zaprasza wszystkich chętnych w podróż do Bolesławca, na Bolesławieckie Święto Ceramiki. Przejazd organizowany jest w ramach akcji „Poczuj przygodę odkrywając lubuskie pociągami POLREGIO”.

Bolesławiec (Fot. Alfista33 / Commons Wikimedia)

Produkowana od początków XIX wieku jako rękodzieło, bolesławiecka ceramika, do dzisiaj nie zmieniła swojego oryginalnego, niepowtarzalnego charakteru. Chociaż technologia wyrabiania i wypalania nieznacznie się zmieniła na przestrzeni lat, jej sposób zdobienia dotrwał do dzisiaj w niezmienionej formie. Każdy wyrób ceramiczny jest ręcznie malowany lub stemplowany, przez co staje się unikatowy.

Konsekwencją tej pięknej tradycji jest Bolesławieckie Święto Ceramiki. Odbywający się co roku w sierpniu festyn, przyciąga rzesze zaciekawionych turystów. W trakcie święta nie zabraknie tradycyjnych targów ceramicznych, stoisk handlowych, warsztatów dla dzieci i szerokiej gamy glinianych atrakcji.

Oprócz targów ceramicznych, na ten dzień, przewidziane zostały również inne atrakcje – wystawy fotograficzne, pokazy, warsztaty i interaktywne zabawy. Miłośników staroci na pewno ucieszy informacja o pchlim targu.

Na kolejne wyprawy POLREGIO zaprasza do Gorzowa Wielkopolskiego – Lubniewic (4.09) oraz Zielonej Góry – do Parku Mużakowskiego (18.09)

Bilety na przejazd można nabyć w kasie biletowej POLREGIO oraz, po wcześniejszej rezerwacji, u kierownika pociągu. Rezerwacja odbywa się drogą e-mailową pod adresem rezerwacja.zielonagora@polregio.pl.

W treści maila prosimy o następujące informacje:

  • imię i nazwisko,
  • stacja rozpoczęcia przejazdu,
  • telefon kontaktowy,
  • liczba rezerwowanych biletów.

    Rezerwacje można dokonywać od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00.

    Liczba rezerwowanych biletów jest ograniczona.

Cennik biletów:

Zobacz więcej:

Rozkład-jazdy

Plan-wycieczki

Dodaj komentarz