Raport z Polski Wydarzenia

Poznaliśmy obiekty nominowane do tytułu “Dworzec Roku 2023”

Poznaliśmy krótką listę kandydatów do tytułu „Dworca Roku 2023”! Komisja konkursowa wybrała siedem obiektów z całego kraju i 8 dworców startujących wspólnie. Przed nami m.in. internetowe głosowanie na finalistę wyróżnionego nagrodą publiczności i wielkie rozstrzygnięcie konkursu głównego!

Konkurs na „Dworzec Roku” to inicjatywa pokazująca, że polska kolej wsłuchuje się w opinie swoich klientów i stawia ich potrzeby w centrum zainteresowania.

Otwarta formuła konkursu na najlepszy dworzec wybierany co roku zwraca uwagę, że polska kolej zmienia się na lepsze. I zyskują na tym wszyscy. Stąd możliwość swobodnego zgłaszania wyróżniających się dworców jest dostępna nie tylko dla głównych użytkowników – czyli podróżnych – ale również wszystkich zainteresowanych: władz samorządowych, organizacji pozarządowych oraz turystycznych, pracowników i sympatyków kolei.

W tym roku komisja konkursowa wybrała 7 obiektów z całego kraju i 8 dworców startujących wspólnie. Oto one:

oraz

  • zespół dworców doliny Popradu (Barcie, Łomnica, Młodów, Piwniczna, Rytro, Stary Sącz, Wierchomla, Żegiestów)

Faworytów można wskazać na stronie https://dworzec-roku.pl/glosowanie/etap-3/

Głosowanie internautów trwa do 31 października 2023 r.

Dworzec Roku 2022

W roku 2022 tytuł “Dworca Roku” zdobył obiekt w Cieszynie. W trakcie ubiegłorocznej edycji jury po raz pierwszy przyznało także Nagrodę Specjalną.

Do konkursu „Dworzec Roku” zgłoszono kilkadziesiąt obiektów z terenu całej Polski. Jury konkursowe, po starannej selekcji, wybrało 10 finałowych obiektów. W gronie tym znalazły się dworce w:

Cieszynie, Golęczewie, Kątach Wrocławskich, Krakowie Swoszowicach, Krzeszowicach, Lublinie (Lublin Główny), Radomiu (Radom Główny), Tucholi, Wronkach oraz Żorach.

Dworcem Roku 2022 został dworzec w Cieszynie. Nagrodę publiczności zdobył zaś dworzec w Kątach Wrocławskich.

Po raz pierwszy w konkursie Jury przyznało Nagrodę Specjalną. Wyróżnienie to otrzymał dworzec Przemyśl Główny.

Organizatorami konkursu byli: Fundacja „Pro Kolej” i Fundacja Grupy PKP. Patronat nad konkursem sprawowali: Urząd Transportu Kolejowego, Instytut Kolejnictwa, Towarzystwo Urbanistów Polskich i Stowarzyszenie Architektów Polskich i PTTK.

Dodaj komentarz