Tramwaje Wydarzenia

Śląskie Twisty przed terminem

Bydgoska PESA dostarczyła na Śląsk tramwaje Twist przed ustalonym w umowie terminem. Kontrakt, podpisany w czerwcu 2018 r. swój finał miał mieć za osiem miesięcy. Udało się go zakończyć szybciej.

Fot. PESA Bydgoszcz
Tramwaj Twist w barwach Kolei Śląskich. Fot. PESA Bydgoszcz

W podstawowym zamówieniu Tramwajów Śląskich było 35 pojazdów Twist. Wykorzystując prawo opcji, śląski przewoźnik domówił kolejnych 5 tramwajów. Te dostarczone miały być do końca września 2022 r. Jednak projekt udało się sfinalizować szybciej.

– Wszystkie Twisty są już na Śląsku, przeszły pozytywnie testy i zostały odebrane przez klienta. Oznacza to, że zakończyliśmy dostawy na 8 miesięcy przed terminem. Cieszymy się, że w aglomeracji śląsko-zagłębiowskiej pasażerów wozi już 70 nowoczesnych tramwajów produkcji PESA – powiedział Marcin Grzyb, Dyrektor Sprzedaży lekkich pojazdów szynowych PESA.

 

Nowe Twisty dla Śląska to tramwaje niskopodłogowe, wyposażone między innymi w klimatyzację, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, WiFi, elektroniczny system informacji pasażerskiej, WiFi czy ładowarki USB dla urządzeń mobilnych. Zastosowano w  nich skrętne wózki, które charakteryzują się  lepszą współpracą z torem, zwłaszcza na łukach.

W sumie PESA dostarczyła do tej pory Tramwajom Śląskim 70 tramwajów – 30 Twistów pierwszej generacji i 40 nowych.

Przeczytaj także:

Mariusz Sikora, prezes MPK Częstochowa: Mieszkańcy pokochali Twista 2.0 [WYWIAD]

Częstochowa: Nowy Pesa Twist 2.0 przewiózł pierwszych pasażerów [ZDJĘCIA]

Dodaj komentarz