Tramwaje

Sponsoring pisany sercem – HARTING rozwija Amp futbol we Wrocławiu

Amp futbol, odmiana piłki nożnej uprawiana przez osoby z niepełnosprawnością kończyn, coraz bardziej zyskuje na popularności. Pomogła nagroda za najpiękniejszą bramkę roku im. F. Puskasa, którą otrzymał polski zawodnik – Marcin Oleksy. Rozwój wymaga jednak solidnych korzeni, a jest nimi wsparcie sponsorów, takie jak firma HARTING Polska kieruje z sukcesami do Amp futbolowej sekcji Śląska Wrocław.

Drużyna, która została powołana do życia zaledwie rok temu z powodzeniem rywalizuje z najlepszymi drużynami w Polsce. Sekcja powstała z inicjatywy Sebastiana Bednarza, prezesa WKS Amp futbol Ślask Wrocław we współpracy zarówno z „wojskowym” WKS-em, jak i pod patronatem oraz z pełnym wsparciem ekstraklasowego Śląska Wrocław. Od pierwszych dni jej funkcjonowanie jako sponsor strategiczny wspiera firma HARTING, której siedziba zlokalizowana jest we Wrocławiu.

– Gdy tylko dowiedzieliśmy się o powołaniu we Wrocławiu drużyny Amp futbolowej, wiedzieliśmy, że musimy się zaangażować w ten projekt. Jako HARTING chcemy tworzyć wartość dla ludzi, a zaangażowanie społeczne i wyrównywanie szans są wpisane w nasze DNA. Pasja i determinacja jakie wykazują zawodnicy może stanowić inspirację. Ich postawa to najlepszy dowód na to, że niemożliwe nie istnieje – podkreśla Mariusz Matejczyk, dyrektor zarządzający HARTING Polska.

 

Wrocławska drużyna pomimo małego doświadczenia w rozgrywkach w pokonanym polu zostawia dużo bardziej doświadczone zespoły, zwyciężając m.in. z Legią Warszawa, która w przeszłości z powodzeniem rywalizowała w Amp futbolowej Lidze Mistrzów. We wrocławskim zespole występują zawodnicy z wrodzonymi wadami kończyn lub po przebytej amputacji, którzy pomimo przeciwności losu, realizują sportową pasję.

Emocjonujący turniej we Wrocławiu

Z inicjatywy i ze wsparciem HARTING w czerwcu na wrocławskie tory, tuż przed turniejem Amp futbolowej ekstraklasy we Wrocławiu wyjechał specjalny tramwaj, promujący drużynę i zachęcający mieszkańców do kibicowania zawodnikom Śląska.

– Zaangażowanie HARTING wykracza daleko poza sponsoring, rozwijamy produkty wykorzystywane m.in. w kolejnictwie, stąd pomysł na tak oryginalną promocję jak Amp futbolowy tramwaj. Jednak nasz zespół naprawdę żyje drużyną, odwiedzamy treningi, trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki i przede wszystkim wspieramy zawodników podczas kolejnych turniejów Amp ftubolowej Ekstraklasy, bo naprawdę wierzmy w siłę naszego hasła, którą na co dzień udowadniają zawodnicy: NEVER GIVE UP! – dodał Mariusz Matejczyk.

 

Podczas pierwszego w historii turnieju PZU Amp futbol Ekstraklasy we Wrocławiu, który został rozegrany w lipcu, zespół HARTING żywo kibicował drużynie. Emocji dodawał fakt, że rozgrywki zagościły na legendarny stadion przy ul. Oporowskiej, na którym przez wiele lat rywalizował Śląsk Wrocław. Był to też największy stadion, jaki do tej pory gościł spotkania Amp ftubolowej Ekstraklasy w Polsce!

Zawodnicy Śląska Wrocław po raz kolejny udowodnili, że niemożliwe nie istnieje i niesieni siłą dopingu kibiców zaprezentowali się z fantastycznej strony! Turniej zakończyli z kompletem zwycięstw oraz imponującym bilansem bramkowym, strzelając w 3 spotkaniach, aż 15 bramek, a tracąc zaledwie 2 gole. Pozwoliło to na zakończenie turnieju wznieść piłkarzom WKS Amp futbol Śląsk Wrocław puchar za zwycięstwo w grupie, w której rozgrywali swoje spotkania.

Amp futbol – Imponująca historia w Polsce

Amp futbol od kilku lat cieszy się rosnącą popularnością, a rozpoznawalności z pewnością dodało mu wyjątkowe wyróżnienie jakie otrzymał jeden z najlepszych polskich zawodników. Marcin Oleksy, piłkarz reprezentacji Polski, został uhonorowany nagrodą imienia F. Puskasa za najpiękniejszą bramkę roku na świecie w 2022 roku, zostawiając w pokonanym polu znanych i oklaskiwanych na całym świecie piłkarzy: Brazylijczyka Richarlisona oraz Francuza Dimitri Payeta.

Dodaj komentarz