Przewozy towarowe Raport z Polski

Sprawniejszy przewóz towarów przez woj. kujawsko-pomorskie

Kolejowy transport towarów przez województwo kujawsko-pomorskie odbywać się będzie sprawniej i bezpieczniej. Wszystko za sprawą prac modernizacyjnych na linii Kcynia – Więcbork. Inwestycja kosztowała PKP PLK ponad 16 mln zł.

Pociągi towarowe na linii między Kcynią a Nakłem nad Notecią i Więcborkiem w woj. kujawsko – pomorskim jadą sprawniej i bezpieczniej. Zapewniony jest przewóz m. in. węgla i zboża odprawianych z ładowni w Kcyni, Nakle nad Notecią oraz Sępólnie Krajeńskim. Wyremontowany odcinek jest na linii z Dolnego Śląska na północ kraju (OleśnicaChojnice nr 281), którą jadą ładunki wielkogabarytowe.

PLK SA wymieniły podkłady oraz wyregulowały tor o łącznej długości blisko 11 km. Wykonawca zrealizował m.in. prace torowe na stacji Więcbork. Po uzyskaniu niezbędnych pozwoleń na przełomie I i II kwartału 2023 r. pociągi towarowe pojadą wyremontowanymi odcinkami trzykrotnie szybciej – nie 20 km/h, jak dotychczas, lecz do 60 km/h.

Z efektów robót korzystają kierowcy. Korzystnie zmienił się stan 8 przejazdów kolejowo –drogowych, m.in. na ul. Nakielskiej w Kcyni i w sąsiedztwie przystanku Szczepice. Nowa nawierzchnia na skrzyżowaniach drogi i toru zapewnia sprawny przejazd.

Prace zrealizowano zgodnie z planem, od czerwca do października br. Wartość zadania wyniosła około 16,5 mln zł netto ze środków budżetowych.

Dodaj komentarz