Tramwaje

W Algierii przeprowadzono test dynamiczny tramwaju Constantine

Alstom, razem z Consider Travaux Publics, przeprowadził pierwszą dynamiczną próbę na przedłużeniu linii tramwajowej w Algierii. Nowy odcinek o długości 3,4 km połączył miasto Ali Mendjeli ze końcową Université 2 de Constantine Abdelhamid Mehri.

W trakcie testów tramwaj przejechał ok. 1-kilometrowy odcinek ze stacji Université Abdelhamid Mehri do stacji Ennasr z prędkością 5 km/h.

Przeprowadzony test jest ostatnim etapem przed rozpoczęciem komercyjnej eksploatacji linii. Kontrakt na przedłużenie linii tramwajowej o całkowitej długości 10,3 km podpisany został między EMA (Entreprise du Métro d’Alger) a Alstom oraz Cosider Travaux Publics w lipcu 2015 r. W 2019 r. oddano do użytku pierwszą część – o długości 6,9 km. Łączy on stację Zouaghi z wjazdem do miasta Ali Mendjeli.

Drugi odcinek (3,4 km) połączy stację Kadri Brahim z terminalem Abdelhamid Mehri Constantine 2 University. Składa się on z 6 stacji wyposażonych w 8 kas biletowych, a także 3 podstacji elektrycznych, 2 tras dojazdowych dla tramwajów i 1 wiaduktu.

Tramwaj Constantine to ważny projekt dla Alstom Algieria. Jesteśmy dumni, że stoimy na czele konsorcjum, które wykorzystuje całą swoją wiedzę, aby zaspokoić ambicje i cele naszego klienta EMA. Jesteśmy w pełni zmobilizowani i uważni na potrzeby pasażerów, oferując im zrównoważone rozwiązania w zakresie mobilności – powiedział Amar Chouaki, dyrektor zarządzający Alstom Algeria.