Pasażer Tramwaje

Warszawa: rozkład jazdy odczytamy dzięki naklejce z kodem QR

Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie zamieścił na przystankach komunikacji miejskiej naklejki z kodami QR, ułatwiającymi odczytywanie rozkładów jazdy. Zeskanowany przy pomocy amaratu w smartfonie kod przeniesie pasażerów na stronę internetową z rozkładem dla danego przystanku.

Naklejki pojawiają się na przystankach od początku kwietnia. Za pomocą kodu QR i telefonu pasażer może łatwo zorientować się, który autobus przyjedzie najszybciej czy też o której będzie ten, na który czeka, bez konieczności przeglądania wielu rozkładów w gablocie przystankowej.

Kody QR są umieszczane na infrastrukturze przystankowej (słupkach, wiatach), w sąsiedztwie gabloty z rozkładami, ale nie bezpośrednio w niej – tak, aby można było odczytać kod, nie przeszkadzając innym pasażerom, przeglądającym rozkłady w gablocie.

Naklejki z kodami znajdują się m.in. na przystankach przy Dworcu Centralnym, dookoła ronda Dmowskiego, a także na niektórych na Żoliborzu. Sukcesywnie będą naklejane na następne, w pierwszej kolejności w centrum Warszawy.

Do czerwca naklejone zostaną na wszystkich przystankach w mieście w pierwszej strefie biletowej. Potem, jeśli pasażerowie będą chętnie korzystali z tego rozwiązania, zostanie ono wprowadzone również w strefie drugiej.

Dodaj komentarz