Wśród osób zatrudnionych w MPK Wrocław jest 14 obywateli Ukrainy. Jednym z nich jest Witalij, kierowca związany z firmą już od ośmiu lat. Zarówno on, jak i jego rodacy, mogą liczyć na pomoc spółki.
Sytuacja, w jakiej znaleźli się Ukraińcy, jest dramatyczna. Problem ten dotyczy wszystkich obywateli naszego wschodniego sąsiada, również tych żyjących i pracujących w Polsce, którzy często mają w swojej ojczyźnie rodziny. Prezes MPK Krzysztof Balawejder podczas specjalnego spotkania zapewnił pochodzących z Ukrainy pracowników o wsparciu.
– Pracujący w naszej spółce obywatele Ukrainy mogą liczyć na moją pomoc. Zdaję sobie sprawę, w jak wielkim zagrożeniu znaleźli się ich bliscy, którzy pozostali w swojej ojczyźnie, dlatego chcę podjąć konkretne działania – mówi Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław. – Członkom rodzin naszych pracowników, którzy zdecydują się na przyjazd z Ukrainy do Wrocławia, udzielimy pomocy w poszukiwaniu pracy, a także miejsca, gdzie będą mogli się zakwaterować.
Prezes MPK oddelegował również jednego z pracowników spółki do koordynowania pomocy obywatelom Ukrainy pracującym u miejskiego przewoźnika. Ponadto mogą oni skorzystać ze wsparcia psychologa oraz zostali poinformowani o pomocy, jaką może zaoferować im dział socjalny spółki.
MPK solidarne z Ukrainą
Na terenie całego kraju oraz Wrocławia widać coraz liczniejsze gesty solidarności i wsparcia dla narodu ukraińskiego. Grafiki z takim przesłaniem znalazły się również na ekranach wewnątrz pojazdów należących do MPK.
Miasto Wrocław organizuje także zbiórki potrzebnych artykułów, które zostaną przekazane obywatelom Ukrainy. Na stronie internetowej www.wroclaw.pl znajduje się lista sprawdzonych organizacji, które zajmują się pomocą humanitarną.