global

Adria InterCity łączy Budapeszt i Split

Węgierski operator MÁV-Start ogłosił, że bezpośrednie połączenie nocne Adria InterCity między Budapesztem a Splitem na chorwackim wybrzeżu Adriatyku będzie realizowane trzy razy w tygodniu w szczycie sezonu letniego.

Pociąg będzie kursował trzy razy w tygodniu. (fot. MAV-Start)
Pociąg będzie kursował trzy razy w tygodniu. (fot. MAV-Start)

Adria InterCity będzie kursować od 10 czerwca do 24 września. Pociągi będą odjeżdżać z Budapesztu o 18:45 i po  14 godzin i pokonaniu 789 km dotrą do Splitu. Usługi Adria InterCity w kierunku powrotnym wyruszą ze Splitu o 18:27 i dotrą do Budapesztu o 09:35 następnego ranka.

MÁV-Start potwierdza, że udogodnienia na pokładzie dla pasażerów powinny odpowiadać każdemu budżetowi i obejmować wagon restauracyjny serwujący gorące wieczorne posiłki i śniadania, a także szeroką gamę napojów, które można spożywać przez całą noc.

Miejsca sypialne obejmują cztero- i sześcioosobowe przedziały w kuszetkach, a także przedziały sypialne dla jednego, dwóch lub trzech pasażerów. Producent składu wyposażył wszystkie kabiny w klimatyzację i w gniazdka elektryczne.

Pasażerowie otrzymają wieczorem pakiet powitalny. Poranny gorący napój i śniadanie przewoźnik wliczył w cenę biletu. Pasażerowie wagonu sypialnego mogą wybierać spośród różnorodnych dań śniadaniowych, serwowanych również w wagonie restauracyjnym.

Ceny biletów jednorazowych zaczynają się od 43 € i 15 € dla dzieci w wieku od 6 do 14 lat. Pasażerowie nie przewiozą jednak zwierząt ani rowerów.

Dodaj komentarz