Pasażer

“Bezpieczny przejazd” online. Internetowe seminaria zyskują coraz większą popularność

Fot. bezpieczny-przejazd.pl

PKP Polskie Linie Kolejowe prowadzą seminaria online, w których trakcie przekazują informacje związane z zachowaniem bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych. Do tej pory w internetowych seminariach udział wzięło prawie 9 tys. osób. PLK dodatkowo udostępniają edukacyjną aplikację, zawierającą gry dla dzieci i młodzieży.

Seminaria organizowane są głównie dla instruktorów ośrodków szkolenia kierowców i kursantów nauki jazdy. W trakcie godzinnych zajęć na Facebook’owym profilu PLK, omówione zostały m.in.  kategorie przejazdów kolejowo-drogowych, sposób działania przejazdu sterowanego automatycznie oraz czym jest i do czego służy żółta naklejka PLK

Nagranie online zawiera porady i odpowiedzi na zadawane pytania, m.in. co należy zrobić, gdy auto zepsuje się między rogatkami, jak nie popełniać 10 najczęstszych błędów kierowców, jak uniknąć wypadków na przejazdach i przejściach kolejowo-drogowych.

Kolejarze Polskich Linii Kolejowych zadbali zaś o edukację najmłodszych i ich rodziców. Udostępnili oni 4 gry edukacyjne: Gra w znaki, Memory, Znajdź różnicę i Puzzle. Rodzicie mogą sprawdzić wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa i znajomości przepisów ruchu drogowego, wspólnie spędzić czas z dziećmi i edukować. Gry łączą zabawę z nauką o bezpieczeństwie na przejściach i przejazdach kolejowo-drogowych.

Gry online dostępne są pod adresem internetowym: https://www.bezpieczny-przejazd.pl/edukacja/dla-dzieci/.

PKP PLK dbają także o rzetelność informacji i walczą z fake newsami. W każdą środę, na Facebooku (profil Bezpieczny Przejazd – Szlaban na ryzyko!) publikują posty, informacje wzbogacają o infografiki i dane statystyczne. Śledzenie nowych informacji to kolejne wskazówki jak bezpiecznie zachowywać się na skrzyżowaniu drogi i toru. Profilu kampanii na Facebook: https://www.facebook.com/bezpieczny.przejazd

#Zostańwdomu ale nie zapominaj o #ŻółtanaklejkaPLK

Każdy musi wiedzieć o żółtych naklejkach PLK, gdzie są i jak z nich korzystać. Informacje umieszczone są na wszystkich przejazdach. Znajdują się od wewnętrznej strony krzyży św. Andrzeja lub przy słupkach,  do których umocowane jest ramię rogatki.

Każda naklejka posiada trzy ważne numery. Pierwszy to indywidualny numer przejazdu kolejowo-drogowego. Drugi to numer alarmowy 112, który należy wybrać w przypadku zagrożenia życia. Operator 112 po podaniu numeru skrzyżowania będzie w stanie precyzyjnie określić gdzie należy wysłać pomoc. Ma także możliwość szybkiego łącza z kolejarzami, którzy mogą wstrzymać ruch pociągów na linii. Trzeci numer to numer awaryjny, na który można zgłaszać usterki.

W kampanii Bezpieczny Przejazd – „Szlaban na ryzyko!” realizowane są działania i aktywności mające na celu podnoszenie świadomości w zakresie bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych i terenach kolejowych. Jednym z nich są aplikacje mobilne i gry edukacyjne dla dzieci i młodzieży, poprzez które wspólnie z Ambasadorkami Bezpieczeństwa zachęcamy do spędzania czasu w domu, ucząc się o bezpieczeństwie na przejazdach kolejowo-drogowych i bawiąc jednocześnie!

Szczegóły na stronie www.bezpiecznyprzejazd.pl.

Reklama