Konflikt w Ukrainie Pasażer Wydarzenia

Bezpłatne przejazdy KM dla obywateli Ukrainy przedłużone

Z powodu trwającego konfliktu za naszą wschodnią granicą, Koleje Mazowieckie  przedłużają nieodpłatne przejazdy dla obywateli Ukrainy. Będą one obowiązywać od 1 maja do 30 czerwca 2022 r.

Fot. Koleje Mazowieckie
Fot. Koleje Mazowieckie

Spółka przedłuża nieograniczone przejazdy swoimi pociągami dla obywateli Ukrainy do 30 czerwca 2022 roku. To wyraz solidarności dla mieszkańców kraju ogarniętego wojną. Utrzymane zostaje również korzystanie z nieodpłatnych przejazdów autobusami KM uruchamianymi na odcinku stacja Modlin – Lotnisko Modlin. Do skorzystania z nieodpłatnych i nieograniczonych przejazdów uprawnia ukraiński paszport potwierdzający przekroczenie granicy Polski lub innego państwa europejskiego od 24 lutego 2022 r., lub dokument ze zdęciem potwierdzający obywatelstwo Ukrainy wydany również po 24 lutego 2022 r., okazywany wraz z powiadomieniem o nadaniu numeru PESEL. Nieodpłatne przejazdy nie będą obowiązywać w pociągachSłoneczny” i „Słoneczny Bis”.

Celem kolejnego przedłużenia jest zapewnienie uchodźcom swobodnego dojazdu do ich miejsc pobytu na obszarze kursowania pociągów Kolei Mazowieckich.

Dodaj komentarz