global Wydarzenia

Birmingham – Londyn: osuwisko zatrzymało pociągi

Wstrzymano ruch na linii kolejowej między Birmingham a Londynem. Między miejscowościami Coventry i Rugby na tory osunęła się ziemia.

Osuwisko wstrzymało ruch pociągów między Birmingham a Londynem (fot. Network Rail)
Osuwisko wstrzymało ruch pociągów między Birmingham a Londynem (fot. Network Rail)

Z dużymi utrudnieniami mierzą się pasażerowie, podróżujący pociągami między Birmingham a Londynem. W związku z osunięciem się ziemi, jedna z dwóch linii kolejowych jest zablokowana. Na miejscu pracują inżynierowie, którzy mają ocenić skalę zniszczeń i zapobiec kolejnym osuwiskom. Wówczas opracowany i wdrożony zostanie plan naprawy, by przywrócić ruch na trasie.

Pociągi kursują obecnie między Birmingham a Coventry oraz Northampton a Londyn Euston. Na odcinku Coventry – Northampton wprowadzono autobusową komunikację zastępczą. Busy kursują co pół godziny.

– Powrót pociągów na trasę nie jest możliwy, dopóki Network Rail nie zakończy prac ziemnych – tłumaczy Jonny Wiseman, dyrektor ds. obsługi klienta LNR.

 

Problemy na torach wpłynąć mogą także na kursowanie pociągów Avanti West Coast.

– Wsółpracujemy z Network Rail i innymi operatorami, aby zapewnić naszym klientom jak najlepsze połączenia do i z Londynu – mówił Dave Whitehouse, dyrektor ds. bezpieczeństwa AWC.

Dodaj komentarz