Analizy global Tabor

Canadian Pacific: 6% wzrostu przychodów operacyjnych w 2020 roku

CP- CANADIAN Pacific, odnotował wzrost przychodów operacyjnych o 6% do 3,3 mld USD  w 2020 r. w porównaniu rok do roku. Z poprawą wskaźnika operacyjnego o 280 punktów bazowych do 57,1%. CP osiągnął również 4% wzrost dochodu operacyjnego w czwartym kwartale.

Fot. CP- CANADIAN Pacific

CANADIAN Pacific zaznaczył, że lepszy dochód i wskaźnik operacyjny były spowodowane wydajnością operacyjną i niższymi cenami paliwa. Także częstotliwość  wypadków kolejowych podlegających zgłoszeniu przez CP uległa poprawie i spadła o 9% rok do roku do 0,96.

– Pomimo utrzymującego się wpływu Covid-19, wolumeny stale rosły w drugiej połowie 2020 r., w czwartym kwartale odnotowaliśmy wzrost przychodów w tonach na mile – powiedział prezes i dyrektor generalny CP Keith Creel.

Dodał również, że:

– Niepewność spowodowana pandemią Covid-19 dramatycznie zakłóciła globalne łańcuchy dostaw. Wykorzystując nasze wyjątkowe możliwości rozwoju i stosując nasz model operacyjny precyzyjnego rozkładowego transportu kolejowego, CP nadal jest liderem w branży. Dynamika, którą stworzyliśmy w czwartym kwartale, będzie kontynuowana do 2021 roku.

CP dokonał także znaczących zakupów w 2020 r., w tym przejęła pozostałe 83,5% udziałów w Detroit River Rail (tunel kolejowy) o długości 2,6 km, o wartości około 312 mln USD, od byłego partnera Omers Infrastructure.

Dodaj komentarz