Raport z Polski

Fotopułapka pomogła zatrzymać sprawców kradzieży infrastruktury kolejowej

Zainstalowana fotopułapka pozwoliła zidentyfikować, a następnie zatrzymać sprawcę kradzieży 50 metrów podwójnego drutu jezdnego sieci trakcyjnej. Do zdarzenia doszło w minioną środę (26.08) w godzinach wieczornych na szlaku Jaworze Jasienica – Pogórze.

Fot. SOK

Zdjęcie z fotopułapki umieszczonej na wspomnianym szlaku trafiło do dyżurnego Posterunku Straży Ochrony Kolei w Czechowicach-Dziedzicach w środę, około godz. 21.00. Fotografia przedstawiała trzy osoby postronne, dokonujące kradzieży elementów infrastruktury kolejowej.

– Na miejsce niezwłocznie skierowany został zmotoryzowany patrol SOK, który po przybyciu we wskazany rejon ujął jednego ze sprawców kradzieży elementów sieci trakcyjnej – relacjonują funkcjonariusze. – W ramach działań zabezpieczono 50 metrów bieżących pociętego na kawałki i przygotowanego do wywiezienia drutu jezdnego, narzędzia służące do cięcia metalu, linkę taterniczą z obciążnikiem oraz samochód marki Honda Civic. Działania złodziei spowodowały również zagrożenie bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych w okolicy miejsca kradzieży. Jeden z nich został zablokowany przez przewrócony słup sieci trakcyjnej, natomiast na kolejnym w obniżoną sieć trakcyjną wjechał samochód ciężarowy, w wyniku czego doszło do wybicia przedniej szyby i realnego zagrożenia dla życia i zdrowia kierowcy.

 

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei na miejscu zdarzenia współdziałali w prowadzeniu czynności z funkcjonariuszami kryminalistyki z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, funkcjonariuszami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej oraz Państwową Strażą Pożarną z Bielska-Białej.

Ujęty 19-latek wraz z zabezpieczonymi dowodami rzeczowymi został przekazany do dyspozycji funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Jasienicy, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie.

Fotopułapka pomogła ująć sprawcę kradzieży kabla sygnałowego

Reklama