Raport z Polski

Fotopułapka pomogła ująć sprawcę kradzieży kabla sygnałowego

W nocy ze środy na czwartek (22/23 lipca) funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Rybnika ujęli sprawcę kradzieży kabla sygnałowego. Skradzione mienie miało istotne znaczenie przy zapewnieniu bezpiecznego ruchu pociągów.

Fot. SOK

Powiadomienie o osobach postronnych, znajdujących się przy linii kolejowej na szlaku Rybnik – Leszczyny, dyżurny zmiany Posterunku Straży Ochrony Kolei w Rybniku otrzymał z fotopułapki. Na miejsce niezwłocznie skierował patrol SOK.

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei po przybyciu we wskazane miejsce, zauważyli dwóch mężczyzn, którzy odkopywali z ziemi kabel sygnałowy, jeden z istotnych dla zapewnienia bezpiecznego ruchu pociągów element infrastruktury i cieli go na kawałki – relacjonują mundurowi. – Mężczyźni na widok funkcjonariuszy podjęli próbę ucieczki. Po krótkim pościgu jeden ze sprawców został ujęty, drugi zbiegł z miejsca zdarzenia.

 

W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze SOK zabezpieczyli samochód osobowy, piłkę do cięcia metalu oraz łom metalowy koloru czerwonego.

Funkcjonariusze SOK przekazali ujętego 33-letniego mieszkańca Bytomia wraz z zabezpieczonymi dowodami do dyspozycji Komendy Miejskiej Policji w Rybniku, gdzie trwają dalsze czynności w sprawie.

Dodaj komentarz